kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Gelukkig met plek en (achter)kleinkinderen

BERGEN NH - Zestig jaar geleden besloten Bergenaar Bart Dekker en Hoever Jopie Kraakman samen hun leven te delen. Dinsdag 7 februari werd dit gevierd met bloemen, taart en een bezoekje van de burgemeester.

Boerenzoon Bart Dekker zag op 15 september 1926 in Bergen het levenslicht. Hij leerde boerendochter Jopie Kraakman uit Egmond aan den Hoef, geboren op 13 mei 1930, kennen op een avond van de Land en Tuinbouw Jongeren (LTJ). De prille liefde hield stand, ondanks Barts militaire dienst van ruim drie jaar in Nederlands Indië.

Emigratie

Na zijn dienst werd er gezocht naar een boerderij om een gezamenlijk leven te kunnen opbouwen. Dat was nog niet zo makkelijk. Emigratie naar Nieuw Zeeland werd in overweging genomen en de eerste Engelse lessen gevolgd. Toch wist de vader van Bart een boerderij te kopen voor zijn zoon aan de Nesdijk in Bergen.

Op 7 februari 1952 vond het burgerlijk huwelijk plaats en op 21 februari het kerkelijk huwelijk. Er werden zeven kinderen geboren: twee zoons en vijf dochters. Op het veebedrijf werden gedurende enkele jaren ook kippen gehouden. Het boerenleven was hard, maar met plezier werd er elke dag gewerkt.

Achterkleinkinderen

In 1992 verhuisden de familie naar de Baakmeerdijk. Dochter Alien en haar man Ger runnen daar nu de boerderij. Alle zeven kinderen wonen nog altijd in Bergen. Het echtpaar woont met plezier aan de Groeneweg waar zij genieten van de prachtige plek met tuin en moestuin, hun veertien kleinkinderen en vier achterkleinkinderen.

Email
Reageer op dit artikel. 2
2 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
Opiniepeiling
Als het aan Bewonersverenging Hart van Alkmaar ligt, moeten alle prostitutieramen op de Achterdam dicht. Er zou sfeer van overlast en criminaliteit hangen rondom de Achterdam. Ben jij het hiermee eens?
Ga naar de peiling
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland