REGIO |
14 november 2011
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie, Holland Combinatie (De Duinstreek)
EGMOND AAN ZEE - Veel mensen kan het niet ontgaan zijn, restaurant Natuurlijk in Egmond aan Zee is verkozen tot het Puurste restaurant van Nederland. De Duinstreek sprak met Mirjam Gouda, mede-eigenaar van restaurant Natuurlijk en trotse winnares van deze prijs.
"Toen wij ons opgaven voor de Puur restaurantweek hadden we niet verwacht dat wij het puurste restaurant van Nederland zouden worden", vertelt Mirjam. "Wij zijn erg gespitst op biologisch, duurzaam en fairtrade ondernemen en daarom was de link met Puur snel gelegd. Wij zijn begonnen als ondernemers in Egmond aan Zee met Egmondsch Kaatje, hier besteedden wij ook al veel aandacht aan verantwoord en lekker eten. Toen wij de mogelijkheid kregen om de Natuurlijk locatie te bemachtigen hebben wij deze met beide handen aangegrepen, het paste perfect in ons ondernemersplaatje."
Competitie
Natuurlijk is binnen een korte tijd een begrip geworden in Egmond en omstreken. Vooral vanwege de verantwoorde manier van ondernemen vallen zij op. Doordat Natuurlijk ook MSC-gecertificeerd is (enkel verkoop van duurzame vis, red.) en een groot deel van het menu biologisch is, hebben de Puur juryleden gekozen voor Natuurlijk. "De uitreiking was erg spannend", vertelt Mirjam verder. "De competitie was groot, er waren zes andere restaurants genomineerd waaronder Fifteen van Jamie Oliver, niet de minste dus. Toen de jury 'Natuurlijk' riep, waren wij uiteraard erg blij, een beetje flabbergasted, maar geweldig."
"Het is een eer om in zo een zaak te mogen werken", sluit Mirjam af. "We zijn erg trots op het winnen van deze prijs en hopen op deze manier meer mensen bewuster te maken van biologisch, fairtrade en duurzaam eten."
De Puur restaurantweek duurt nog tot en met 20 november, kijk voor meer informatie op www.natuurlijk-egmond.nl.