kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met

'Regiotram eerst naar Hoogezand en Zuidhorn'

1 / 1
zoom out
Met het starten van twee studies naar de trajecten Hoogezand- Sappemeer en Zuidhorn wordt een nieuwe stap gezet in het doorrijden van de RegioTram de regio in. Deze trajecten komen als eerste in aanmerking voor een tramverbinding met de stad Groningen, zo blijkt uit onderzoek van de Regio Groningen-Assen.

De studies worden uitgevoerd door het projectbureau RegioTram, onder leiding van een stuurgroep RegioTram Fase 2. Deze stuurgroep zal bestaan uit bestuurders van de gemeente en de provincie Groningen, de provincie Drenthe en de gemeenten Hoogezand-Sappemeer, Zuidhorn en Assen.

In 2010 nam de Regio Groningen-Assen het besluit om financieel bij te dragen aan de twee tramlijnen in de stad Groningen. Daaraan verbond de Regio de voorwaarde dat er reëel uitzicht moest zijn op een tramverbinding tussen Groningen en omliggende plaatsen.

Onderzoek maakt duidelijk dat hier inderdaad goede kansen voor zijn. Duidelijk is geworden dat op de twee corridors Hoogezand- Sappemeer en Zuidhorn de tram effectiever is dan de inzet van extra treinen, en ook meer reizigers trekt. Ook blijkt dat het doorrijden van de RegioTram zorgt voor een groter gebruik van de tramlijnen 1 en 2 in de stad.

Voor de drie andere trajecten (Assen, Leek/Roden en Bedum/Winsum) wordt voorgesteld om geen studies maar voorverkenningen te starten. De stuurgroep van de regio Groningen-Assen besluit hierover op vrijdag 13 juli.

Schuitendiep
Ondertussen heeft het project RegioTram de artist impression van het Schuitendiep online gezet (foto). Het Schuitendiep krijgt een overkapping over het water, waar trams en bussen overheen rijden. De rondvaartboten varen hier gewoon onderdoor. Autos en fietsers hebben hun eigen baan aan weerskanten van het plein. Voor voetgangers en fietsers worden oversteekplaatsen aangelegd.

Bron: Regio Groningen-Assen.
Impressie: P
roject RegioTram / Lautenbag Architectuur.
Email
Reageer op dit artikel. 1
1 REACTIE TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier Nieuwsbrief ontvangen? Meer info
Facebook
Agenda

Meer agenda

naar bovennaar bovennaar boven
 
 
Privacy | Disclaimer | Cookies
Een site van Telegraaf Media Nederland