112 |
21 september 2011
|
reageer
|
Door
Erik Riensema, dichtbijredacteur
De ME is woensdag ingezet om rioolputten in de Nieuwstad te onderzoeken. Dit gebeurde in het rechercheonderzoek naar de moord op Nico Leeuwe. Mogelijk is het moordwapen in een put verstopt.
De 65-jarige stadjer werd afgelopen vrijdag dood en vastgebonden aangetroffen in het portiek van zijn woning aan het Zuiderdiep. De dader is spoorloos. Een 40 man sterk rechercheteam doet onderzoek naar de moord.
De politie zoekt getuigen die tussen donderdagavond en vrijdagmorgen iets verdachts hadden gezien. Ook worden beelden van de bewakingscamera's in de buurt bekeken. Tips zijn welkom op 0900-8844.
Op de plaats delict liggen bloemen en kaarsen. Nico (Niklaas) Leeuwe was bekend en geliefd in de binnenstad. Met name bij de prostituees, voor wie Nico boodschappen haalde. Dat blijkt onder meer uit de
condoleances op internet. Hij wordt maandagmiddag om half 1 gecremeerd. De rouwstoet zal daaraan voorafgaand van het Zuiderdiep door de Nieuwstad rijden, als een eerbetoon.
Foto: 112 Groningen / Tim Kuiper.