AUTO |
28 augustus 2012
|
1
|
Door
Arno.deNatris, dichtbijredacteur
Vanaf komende zaterdag mag je, ondanks bezwaren van omwonenden, tussen 7.00 uur en 23.00 uur 130 kilometer per uur rijden op de A270, de weg tussen Eindhoven en Helmond. In de nachtelijke uren gaat de maximumsnelheid naar 100 kilometer per uur. Dat heeft de provincie dindsdag bekendgemaakt.
Met deze nieuwe variabele snelheid blijft de weg overdag geschikt voor TNO – Automotive als belangrijke testomomgeving voor autosnelwegen in Nederland. Speciale borden moeten weggebruikers er extra toe aanzetten om zich met name s nachts aan de maximum snelheid te houden.
Verlaging snelheid weer teruggedraaid
De gemeente Nuenen en omwonenden uit de wijk Heikampen hebben bij de provincie meermaals aangedrongen op het verlagen van de snelheid op de A270, één van de kortste snelwegen van Nederland, naar respectievelijk 100 of 80 km per uur. Gedeputeerde Staten hebben in maart ook besloten de snelheid terug te brengen tot 100 km per uur. Tegen dit verkeersbesluit zijn twee bezwaarschriften ingediend. TNO – Automotive gaf aan dat door het verlagen van de snelheid de A270 niet meer geschikt is als unieke testomgeving voor onderzoeken naar verkeersveiligheid en doorstroming. De bewonersvereniging Heikampen wilde met het oog op de overlast van geluid en de verkeersveiligheid juist dat op de gehele A270 maximaal 80 km per uur gereden mocht worden.
Gedeputeerde Van Heugten van mobiliteit: “Op basis van deze bezwaren hebben wij het verkeersbesluit van maart nog eens in overweging genomen en zijn we tot de conclusie gekomen dat we het eerdere besluit moeten herzien. De A270 is met zijn breedte, uitstraling en ongelijkvloerse kruisingen ontworpen als een autosnelweg en vanaf 1 september geldt op alle autosnelwegen in Nederland in principe een nieuwe norm van 130 km per uur. Er is onder andere door de provincie veel geïnvesteerd om de A270 als testomgeving te kunnen gebruiken door TNO-Automotive. Maar we hebben ook begrip voor de vraag vanuit de omgeving voor het verlagen van de snelheid. Met een instellen van een variabele snelheid blijft de A270 geschikt voor de TNO-testen en komen we in de nachtelijke uren tegemoed aan de vragen van de omwonenden.”
Veel sneller in Eindhoven?
Op Twitter praten we verder en proberen we uit te rekenen hoeveel sneller je dan in Eindhoven of Helmond bent. Zie de tweets: