kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met

Straf aspergeteelster José Janssen verhoogd naar 3 jaar

1 / 1
zoom out

De Somerense aspergeteelster José Janssen heeft vrijdag 3 jaar gevangenisstraf gekregen omdat ze werknemers op haar bedrijf heeft uitgebuit. Het gerechtshof in Den Bosch acht haar schuldig aan mensenhandel.

Ze heeft volgens de rechters van het hof werknemers 7 dagen per week 10 tot 14 uur per dag laten werken voor een salaris onder het minimumloon. De vrouw moet ook schadevergoedingen betalen van in totaal ruim 9000 euro.

Strafverhoging
Het hof vindt het zó ernstig wat de vrouw heeft gedaan, dat het een hogere straf heeft opgelegd dan de 2,5 jaar, waarvan een half jaar voorwaardelijk, die de rechtbank haar eerder gaf. Behalve dat ze te weinig geld betaalde, keerde ze dat geld in veel gevallen ook nog eens niet uit.

De huisvesting van de Poolse, Roemeense en Portugese arbeiders was te klein, niet brandveilig en het sanitair was vies. 's Avonds was er geen warm water en mochten de werknemers na 10 uur 's avonds niet meer naar buiten. De arbeiders konden zich niet aan de situatie onttrekken, omdat zij hun loon pas aan het eind van het aspergeseizoen kregen. Ze waren volledig afhankelijk van Janssen voor loon en huisvesting.

Eigen gewin boven welzijn arbeiders
Op haar terrein waren in 2009 65 arbeiders. De teelster heeft misbruik gemaakt van de kwetsbare positie van de arbeiders en haar eigen gewin boven hun welzijn gesteld. Volgens het hof ziet Janssen nog steeds niet in wat ze heeft misdaan.

Het bedrijf van Janssen is failliet gegaan en volgens het hof wijst niets erop dat zij in de toekomst nog de land- of tuinbouw in zal gaan. Daarom heeft het hof geen voorwaardelijk deel van de straf opgelegd, die als stok achter de deur zou fungeren.

Boete: 1 miljoen euro
De Arbeidsinspectie heeft de vrouw ook nog een boete opgelegd van ruim 1 miljoen euro omdat ze tussen 2006 en 2011 diverse arbeidswetten heeft overtreden, namelijk de Arbeidstijdenwet, de Arbeidsomstandighedenwet, de Wet arbeid vreemdelingen en de Wet minimumloon. Niet alle boetes zijn al onherroepelijk, omdat er nog procedures lopen.

born: ANP

 

Email
Reageer op dit artikel. 2
2 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier Nieuwsbrief ontvangen? Meer info
Facebook
Agenda

Meer agenda

Video
naar bovennaar bovennaar boven
 
 
Een site van Telegraaf Media Nederland