SPORT |
23 juni 2012
|
reageer
|
Door
Uhro van der Pluijm, dichtbijredacteur
De voetbalrobots van het TU/e-team Tech United staan in de finale van de RoboCup, het WK voetbal voor robots. Het is alweer de vijfde keer op rij dat het team in de finale staat. De afgelopen vier keer wisten 'onze' robots niet te winnen.
In de halve finale deden de Eindhovense robots opnieuw wat hun menselijke evenknieën niet wisten te doen: Winnen van de Portugezen. In een spannende wedstrijd werd het team CAMBADA van de Universiteit van Aveiro met 3-2 opzij gezet.
Het team gaf na een sterke eerste helft wel een 3-0 voorsprong weg. De Portugezen scoorden uit twee vrije trappen. Opvallend, want eerder werd het Portugese team met 8-0 en 6-0 van de mat gespeeld.
De finale tegen MRL uit Iran is vanavond om 21:00 Nederlandse tijd. Je kunt de finale hier live volgen. De TURTLEs gaan in ieder geval voor niets anders dan de wereldtitel.
Video: Tech United Eindhoven