kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met

Nieuw beleid gemeente Eindhoven is geen zoek het maar uit

Eigen Kracht-conferentie
1 / 1
zoom out

In een reactie op het raadsvoorstel sociaal beleid van de gemeente Eindhoven, pleit de SP ervoor dat Eigen Kracht geen zoek het maar uit moet worden. Zij refereren hierbij aan een onzichtbare sociaal werker die het aanspreekpunt moet zijn voor iedereen met een hulpvraag.

De gemeente Eindhoven zet vooral in op meer generalistischere hulpverlening. Zodat mensen niet doorgeschoven worden in de hulpverleningsketen, maar bij één persoon terecht kunnen met alle vragen en problemen. Het gaat daarbij niet om een extra hulpverlener, maar juist om één en dezelfde hulpverlener. De nadruk bij de oplossing van het probleem ligt bij het eigen netwerk en de regie ligt bij de persoon met een hulpvraag. Eigen kracht betekent in dit geval dat je eigenaar bent van de oplossing, met eigen kracht: je eigen kring van mensen!

Blijvende oplossing
Het samenbrengen van mensen met een hulpvraag met het eigen netwerk van familie, vrienden, buren en collegas draagt direct bij aan een blijvende oplossing. Het niet nakomen van afspraken is direct zichtbaar binnen het netwerk, zonder dat een hulpverlener hoeft in te springen en het eigenaarschap overneemt. En juist dit eigenaarschap is belangrijk voor de kwaliteit van de hulpverlening. Mensen weten zelf vaak het beste wat er nodig is. De regie hebben en houden over het eigen leven is voor ieder leefgebied relevant. Of het nou gaat om schuldhulpverlening, sociale activering, verslaving of overlast van jongeren.

Iedereen beschikt over Eigen Kracht
Volgens de SP is eigen kracht gevaarlijk, want niet iedereen beschikt hierover. Diverse onderzoeken spreken dit tegen. Zelfs een alcoholist die door zijn (zelf)destructieve gedrag aangeeft geen mensen meer om zich heen te hebben, blijkt in de praktijk toch over een netwerk te beschikken. In een Eigen Kracht-conferentie wordt aanspraak gedaan op dat netwerk. Met als direct voordeel dat de drempel om na de afspraken weer te gaan drinken hoog is. Het teleurstellen van je eigen netwerk en de bijhorende schaamte bij een terugval zorgen daar voor. 


Reageer op dit artikel. 0
reacties
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier Nieuwsbrief ontvangen? Meer info
Facebook
Agenda

Meer agenda

Video
naar bovennaar bovennaar boven
 
 
Privacy | Disclaimer | Cookies
Een site van Telegraaf Media Nederland