SPORT |
01 november 2010
|
reageer
|
Door
hansvanbrunschot, dichtbij-meeschrijver
Beter laat dan nooit zullen we maar zeggen. Ik heb van het weekend niet de tijd kunnen vinden (heb ook niet bijster goed gezocht, het is tenslotte weekend) om een verslag te schrijjven van de wedstrijd FC Eindhoven tegen Go Ahead Eagles. Bij deze, op een mistige maandagmorgen, alsnog een kleine bloemlezing over hetgeen er vrijdagavond in het Jan Louwers Stadion gebeurde.
Daar kunnen we wat betreft de eerste helft vrij kort over zijn: Niets.
De wedstrijd begon om 20.45u in verband met een live uitzending op Eredivisie Live. Ik stel me zo voor dat een echtpaar op vrijdagavond lekker kibbelend voor de TV zit. De heer des huizes wil na een week hard werken een leuke voetbalwedstrijd zien, terwijl zijn vrouw de voorkeur geeft aan The Voice of Holland. De man wint de discussie uiteindelijk met het argument dat The Voice op maandagavond herhaalt wordt en is om 20.45u met een nootje en biertje binnen handbereik helemaal klaar voor een leuke wedstrijd op Eredivisie Live. Rond half tien is hij in slaap gevallen en zapt zijn vrouw naar RTL4 om nog een uurtje te kunnen kijken naar The Voice of Holland.
Die man heeft jammer genoeg wel een leuke tweede helft gemist. FC Eindhoven nam vier minuten na de rust de leiding door een doelpunt van Jelle van Kruijssen. De invaller voor Leon Kantelberg kreeg de bal na een voorzet van Ratko Vansimpsen en goed doorzetten van Rochdi Achenteh voor de voeten en benutte het buitenkansje door doelman Sergio Padt in de korte hoek te passeren. De voorsprong stond maar een paar minuten op het bord. Koen van der Biezen schoot de Eagles op gelijke hoogte na een combinatie met Michal Janota die vogeltje vrij door de Eindhovense verdediging mocht combineren. Justin Tahapary, die later met naar het zich liet aanzien een zware blessure uitviel, stond zoals gewoonlijk op te veel meters te verdedigen en voor Van der Biezen was het koud kunstje om de goed keepende Ruud Swinkels te passeren.
Na de gelijkmaker ontspon zich een gelijkwaardig duel met kansen aan beide kanten. De Eagles waren voornamelijk gevaarlijk met schoten uit de tweede lijn en Ratko Vansimpsen had namens FC Eindhoven zijn vizier niet op scherp staan. Eerst kwam hij milimeters te kort om een voorzet van Wesley Vanbelle binnen te glijden en enkele minuten later raakte hij een schitterde voorzet van Achenteh de bal te vol waardoor hij in plaats van dat hij het doelpunt van de week maakte, de bal de tribune achter het doel in schoot.
Al met al een terechte uitslag. Aanstaande vrijdag komt koploper FC Zwolle naar het Jan Louwers Stadion. FC Eindhoven is zeker niet kansloos tegen de club uit de hanzestad, maar zaak is wel om net even iets scherper te verdedigen dan afgelopen vrijdag gebeurde.
Hopelijk heeft de man uit dit verhaal de tweede helft nog in samenvatting op Omroep Brabant gezien.