kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Ambitieuze plannen voor nieuw winkelhart Soest-Zuid

SOEST - Aan het Driftje achter winkelcentrum Soest-Zuid zijn plannen voor een ondergrondse parkeergarage met winkels en appartementen erboven. De middenstand brainstormt ook over het platgooien van de Zuidpromenade om in een volgende fase een geheel nieuw winkelcentrum te bouwen, dat één geheel vormt met het Driftje.

Het zou ook onderkelderd worden voor parkeren. Bovengronds blijft er dan voldoende ruimte voor winkels met flatjes erboven en een gezellig plein met horeca.
De percelen aan het Driftje zijn eigendom van de apotheek, Van de Grift, de familie De Vries en N. van de Graaf.

Deze week is er een eerste gesprek met het college over de totaalvisie voor het winkelgebied Soest-Zuid. ,,Het winkelcentrum uit de jaren tachtig is erg naar binnen gericht. Aan de buitenkant is bij de parkeerplaats een blinde muur. Ook is er geen samenhang met het Plein van Zuid. Er wordt gedacht aan nieuwbouw in de jaren-dertig-stijl, passend bij de bouw in de wijk’’, aldus C1000-eigenaar Arnaud van de Graaf, voorzitter van de winkeliersvereniging.

De initiatiefnemers gaan bij de gemeente polsen of er draagvlak is voor aanpassing van het bestemmingsplan. De winkeliers willen de mogelijkheid van uitbreiding van het winkelvloeroppervlak door ook de voetpaden in de Zuidpromenade de bestemming maatschappelijke doeleinden te geven.

Volgens Van de Graaf zijn de nieuwe woningen ideaal voor senioren. ,,Zij zitten dan vlakbij de winkels, het station en het postagentschap.’’De eigenaar van het winkelcentrum, beleggingsfonds IEF Capital, zou positief staan tegenover de herontwikkeling. Ook met de middenstand wil Van de Graaf het zo organiseren dat alle winkeliers mee over kunnen. ,,Er zal een mouw aan gepast moeten worden als zij net een zware investering hebben gedaan in vernieuwing van hun winkel.’’

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen zakelijk nieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland