WONEN |
15 december 2011
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie, Holland Combinatie (De Gooi en Eembode)
EEMNES - De Eemnesser nieuwbouwwijk Zuidpolder krijgt (op papier) steeds meer vorm. In overleg met de projectontwikkelaars Van Wijnen, Van der Wardt en Vos & Teeuwissen wordt het aantal woningen uitgebreid van 450 naar 484. Dwars door de wijk komt een paardenroute (Wakkerendijk richting A27). 'Gezellig en dorps', vindt PvdA-fractieleider Wilma de Boer.
De contouren van het Masterplan Zuidpolder werden woensdagavond besproken in de raadscommissie. In vergelijking met het eerste plan is er rekening gehouden met actuele woonwensen, zoals grotere tuinen. De waterpartij in het midden van de wijk is geschrapt. Sloten zijn zeven tot acht meter breed geworden om te voldoen aan eisen van het waterschap.
Door uitbreiding van het aantal woningen is er minder openbare ruimte. De raadscommissie drong wel aan op voldoende speelplaatsen in de wijk die tot 2027 gebouwd gaat worden. Binnenkort wordt bekend wat de uitkomsten zijn van een onderzoek naar de woningtypen. Uitgangspunt is nog steeds 35 procent sociale woningbouw. De daken worden vanwege zonnecellen op het zuiden gericht.
De eerste huizen zullen naast het gemeentehuis worden neergezet, tegenover de bestaande straten Karwij en Zilverschoon. Bewoners van Zilverschoon met een tuinterras aan het water hebben al aan de bel getrokken. Ze dringen aan op minimaal veertig meter afstand van gevel tot gevel met de nieuwbouw. Ook zouden ze een aarden wal willen om de wederzijdse privacy te beschermen.
Wethouder Eddy van IJken betwijfelde tegenover de commissie of deze wensen het gaan halen. 'De afstand lijkt aan de ruime kant. Om een indruk te geven: de afstand tussen de huizen aan de Laarderweg is 26 meter. Een aarden wal vreet ruimte.'
De onderhandelingen met de projectontwikkelaars gaan inmiddels de goede kant op, werd gemeld. Over de hele linie is de raadscommissie tevreden met de aanblik van de wijk.