kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:
Emma Kirkby en London Baroque in Bussum

Emma Kirkby en London Baroque in Bussum

Wanneer

zaterdag 25 februari 2012

Aanvang

08:30 uur

Waar

NPB gebouw, Iepenlaan 26 1406 PW te Bussum, Baarn

Kosten

€ 25,-

Contact

via e-mailadres: reserveren@tindal.nl

Wat

Zaterdag 25 februari 20:30 uur presenteert de Tindalstichting Une Soirée a Versailles, een programma met werken uit de Franse barok en rococo, geschreven tussen 1700 en 1750, van Gaspard Le Roux, Jean Baptiste Lully, François Couperin, Jean Marie Leclair, Marin Marais en Michel de Montéclair. Uitvoerenden zijn de wereldberoemde sopraan Emma Kirkby en London Baroque bestaande uit de violisten Ingrid Seifert (die een Stainer viool uit 1661 bespeelt) en Richard Gwilt (die een Cappa uit 1685 heeft), Charles Medlam (heeft een Norman basgamba uit 1689) en Steven Devine (die een kopie van een Frans klavecimbel uit de baroktijd gebruikt).

Emma Kirkby was verbaasd haar naam te lezen in de lijst van BBC Magazine World's Top 20 Soprano's Ever, naast die van Maria Callas en Elizabeth Schwarzkopf. Als student klassieke talen zong zij in kleine ensembles en koren, zonder nog aan een zangcarrière te denken. Zij sloot zich aan bij het Taverner Choir in 1971 en in 1973 bij de Consort of Musicke, waar Anthony Rooley haar meteen aanbood een serie plaatopnames te maken. Zij maakte meer dan honderd opnames voor Decca Florilegium met de Consort of Musicke en The Academy of Ancient Music, van liederen en madrigalen uit de Italiaanse en Engelse Renaissance en cantates en oratoria uit de 17e en 18e eeuw. In 1999 werd Emma verkozen tot 'Artist of the year' door de luisteraars van FM Radio en in november 2002 ontving ze The Order of the British Empire. Ondanks de vele cd-opnames die zij maakte, waarin perfectie werd nagestreefd, gaat haar voorkeur vooral uit naar sfeervolle concerten waarin zij zich met collega’s kan in- en uitleven.

London Baroque, al sinds de oprichting in 1978 geleid door Charles Medlam, groeide snel uit tot één van de meest vooraanstaande barokensembles ter wereld. Het ensemble gaf concerten op alle belangrijke Europese festivals en maakte geregeld concertreizen naar Japan en de VS. Concerten in binnen- als buitenland werden opgenomen en uitgezonden op radio en televisie. Het repertoire van London Baroque bestrijkt de periode van eind zestiende eeuw tot de klassieke periode halverwege de achtiende eeuw. In hun programma’s combineren zij graag werken van onbekende componisten met beroemde meesterwerken uit de barok en vroeg-klassieke tijd.

ingezonden door: Tindal
Email
Plaats je eigen uitgaansnieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland