kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Meer nieuws uit ...
Wij werken samen met:

RC Alkmaar maatje te groot voor Spakenburg

SPAKENBURG - De Alkmaarse Rugby Club moest voor de verandering op zaterdag uit spelen tegen Spakenburg dat niet op zondag speelt. De thuisclub was vorig jaar gepromoveerd naar de 2e klasse terwijl Alkmaar gedegradeerd was naar deze klasse.Het niveauverschil bleek al snel en uiteindelijk won Alkmaar met 19-62 na een ruststand van 7-43.

Al na 5 minuten kon Nanko Molenaar (Na afloop unaniem uitgeroepen tot “Man off the match”)de score openen toen na een door Alkmaar gewonnen line-out de bal de ¾ lijn ingespeeld werd en daarna inside op Molenaar die de doorbraak forceerde en de goal-lijn wist te halen en de 1e try van de wedstrijd scoorde. De conversie van Kenny Kolk ging helaas net naast de palen,maar Alkmaar ging met 0-5 aan de leiding.

Niet veel later wist Kenny Kolk opnieuw een doorbraak te forceren waarna Rick Schröder de aanval met een try afrondde.Kenny Kolk was dit keer wel trefzeker bij de conversie. De Alkmaarse machine kwam nu goed op gang waarna de mooiste try van de wedstrijd volgde.Na fantastisch samenspel van het hele team(Teamwork uit het boekje) kon Mickey Verhofstad de aanval met een try afronden. ”Dat is nou 15 mans Rugby!” moedigde aanvoerder Richard Tros zijn mannen aan.

Met de conversie van Pieter van Duijn ging Alkmaar riant met 0-19 aan de leiding. Nanko Molenaar liet daarna aan de spelers van Spakenburg even zien waar de hand-off voor bedoeld was en brak weer door en scoorde de 4e try van de wedstrijd waarmee het bonuspunt was binnen gehaald.Met een push-over try haalde de scrum de volgende try binnen waarna Mickey Verhofstad met zijn try de voorsprong bracht op 0-38.

Alkmaar begon zich weer eens traditioneel te overschatten na deze riante voorsprong en Spakenburg nam het initiatief over en wist zowaar door te breken langs de zijlijn waarna Wouter Koelewijn de aanval met een geconverteerde try afrondde.
Vlak voor de rust bepaalde Nanko Molenaar de ruststand op 7-43.

Na de rust zette scrum-half Kevin Stalman de complete verdediging van Spakenburg op het verkeerde been met een prachtige schijnbeweging en pakte ook een try mee.
Alkmaar was weer vervult van eigen kunne en de verdediging kakte in.Luc Martijn Hopman maakte hier dankbaar gebruik van en kon zijn 1e try van zijn leven scoren na 5 jaar spelen bij Spakenburg.

Dit leverde hem een “Soemba”op na de wedstrijd.Dit houd bij Spekenburg in dat hij slechts gekleed in schoenen en sokken een rondje om het veld mocht lopen waarna de rest van het team hem opwachtte in een poortje met emmers water,wat weer scheelt bij het douchen. Met zijn try bracht hij de achterstand terug tot 14-48.

Hierna nam Alkmaar het initiatief weer over.Eerst scoorde nieuwkomer Jean Marc Nijmeijer nog een try waarna Tijmen Vader een push over try  scoorde met de voorwaartsen.De teller was inmiddels opgelopen naar 14-62 waarna Spakenburg diep in de blessuretijd de eindstand op 19-62 bracht toen Arjen Koelewijn de laatste aanval van de wedstrijd met een try afrondde.

Alkmaar blijft met deze score koploper in de 2e klasse.

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen sportverslag
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland