REGIO |
17 september 2010
|
1
|
ALMERE - De inboedel van Kasteel Almere heeft Soester Toon van Doorn een kleine tweehonderdduizend euro opgeleverd. De Soester kocht de spullen van Tijs Blom, initiatiefnemer van het kasteel en een kennis van hem. Tot woensdagavond konden particulieren en bedrijven bieden op de inventaris, waaronder sanitair, meubilair, bouwmaterialen, koetsen en zelfs zeven paarden, via de internetveiling van BVA-auctions.
,,Tachtig procent van de spullen is verkocht'', maakte Van Doorn gisteren bekend. ,,Het is echt ongelooflijk hoe het op zo'n site te werk gaat. Er waren echt duizenden biedingen per minuut. Ik was echt behoorlijk onder de indruk.'' Dat het zo'n succes zou zijn, had Van Doorn nooit verwacht. Zijn eigen kosten heeft hij er dan ook zonder problemen uitgehaald. Vooral de poppenkasten, eiken balken, koetsen en zadels waren erg gewild.
,,Ook het orgel leverde veel op. Daarnaast vind ik het heel opvallend hoeveel particulieren hun zinnen hadden gezet op het sanitair. Blijkbaar vinden mensen het heel bijzonder om op een wc uit een kasteel te zitten. Of misschien willen ze ermee pronken, ik heb geen idee. Ik was in ieder geval verrast dat er zoveel vraag naar was.''
Van Doorn is zo onder de indruk van hoe de veiling verlopen is, dat hij meteen weer zijn kans grijpt als zich nog een keer zo'n situatie voordoet. ,,Zonder enige twijfel. Het was echt zo'n groot succes. Ik heb er echt van genoten.''