kies plaats
zoek dichtbij
Meer nieuws uit ...
Wij werken samen met:

Las Brasas: Gooise gezelligheid

BUSSUM - Op aanraden van mijn achterneef Gerben, tevens mijn tafelgenoot,  ben ik dit keer beland in ‘t Gooi in restaurant 'Las Brasas' in hartje Bussum. De Brinklaan is de hoofdstraat van deze kleine stad. Als we binnenkomen zit het ook al bijna vol, en dat terwijl het nog maar 19.00 uur is. Dat gaat de verdere avond zo door, dus je kan wel stellen dat Las Brasas het best lopende restaurant is van heel Bussum.

De sfeer is er gezellig en het publiek is hier erg gevarieerd. We maken kennis met Pauline van Kooten, de assistent bedrijfsleidster die ons naar onze tafel brengt. Het restaurant bestaat al zeventien jaar en wordt geleid door bedrijfsleider Eduardo Rodriquez en zoals we zelf zien, met groot succes. Er is een ruime open keuken aan de voorkant van het pand en een grote bar aan de achterzijde, waar de mensen een drankje kunnen drinken als ze nog even moeten wachten op hun tafel.

We krijgen allebei een warm stokbroodje met kruidenboter en aioli en dat laten we ons goed smaken. De drukte om ons heen is niet storend, iedereen heeft het naar zijn zin en de mensen genieten van het lekkere eten.

Mijn voorgerecht is een dagverse zalmtartaar met crème fraîche en mosterd-dille saus, wat ik zeer kon waarderen. Gerben koos voor het Spaanse geitenkaasje uit de Galonvallei, bereid in de oven met appel en honing en geserveerd met frisse sla, die ook erg goed beviel. Hij komt hier vaker en weet dat wat hij ook kiest, het goed zal smaken.

Het personeel is jong en vrolijk, ze stralen uit dat ze hier graag werken en dat is fijn om te zien. Bij het hoofdgerecht liet ik mij adviseren over welke wijn het beste zou smaken bij mijn tournedos van de ossenhaas met rode wijn saus. Er werd mij een Argentijnse Malbec Merlot aanbevolen en ik moet zeggen dat het een goede keuze was bij mijn medium gebakken tournedos. De opgeleukte getrancheerde varkenshaas met brie en een saus van donker fruit, zoals het op de kaart stond aangegeven, kreeg ook een dikke 8 van Gerben, qua malsheid, smaak en presentatie.

Ik neem even de tijd om ook boven te kijken, waar ze genoeg plekken hebben om knus te kunnen eten. Grote groepen zouden hier zeker terecht kunnen en Pauline gaf ook al aan dat dit wel voorkomt. En dan zou je denken dat je na zo’n lekker vullende maaltijd geen plek meer overhebt voor een dessert, maar daar hebben we toch maar even ruimte voor overgelaten. Er staan dan ook zulke zalige nagerechten op de dessertkaart. Gerben, als echte ijsliefhebber, koos voor de Dame Blanche. Ik ben meer fan van vers fruit en ook aan deze wens kon voldaan worden. De framboisesaus gaf mijn fruit net dat beetje extra.

Na het dessert werd ons nog een kopje thee aangeboden en daarna kwam Pauline, ondanks dat het zo ontzettend druk was deze avond, nog even met ons praten en het een en ander uitleggen. Zo vertelde zij dat de kaart seizoensgebonden is en dus vier keer per jaar wisselt. De mensen komen naar "Las Brasas" omdat de kwaliteit/prijsverhouding zo ontzettend goed is en dat het restaurant ook daarom elke avond bijna vol zit. Ze zijn ook maar twee dagen per jaar gesloten, alleen maar op Kerstavond en Oudejaarsavond. Verder zijn ze elke dag geopend vanaf 17.30 uur en reserveren kan vanaf 14.30 uur. Je kan er al een drie-gangen keuzemenu samenstellen vanaf 17,50 euro. We bedanken Pauline voor de gastvrijheid en heerlijke avond die wij gehad hebben en komen zeker nog terug.

Tekst: Iwanna Steinhaus

Naam: Restaurant Las Brasas
Adres: Brinklaan 62, 1404 EZ 
Plaats: Bussum 
Telefoonnummer: 035-6913056
Website: www.lasbrasas.nl
Keuken: Frans en Nederlands
Menuprijs: drie-gangen keuze menu 17,50 euro,
voorgerecht vanaf 5,50 euro,
hoofdgerecht vanaf 15,50 euro,
dessert vanaf 6,50 euro
Openingstijden: keuken dagelijks geopend van 17.30 tot 21.30 uur
Zitplaatsen: 150 (boven en beneden)


 

Email Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen restaurantrecensie
Meest bekeken restaurants
1 Restaurant De Monnikendam Menukaart  
  Amersfoort
2 Restaurant De Saffraan Reviews
  Amersfoort
3 Restaurant Quignon Amersfoort Menukaart Reviews
  Amersfoort
4 DeLaRosa Restaurant Marisqueria  
  Amersfoort
5 Restaurant De Mof Menukaart Reviews
  Leusden
6 Restaurant #38; Wijnbar Merlot Reviews
  Amersfoort
7 Pannenkoekenhuis De Kabouterhut Menukaart Reviews
  Amersfoort
8 Restaurant Vuur  
  Baarn
9 Brasserie De Soester Duinen Menukaart  
  Soest
10 Restaurant De Salentein Reviews
  Nijkerk
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland