SPORT |
08 februari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie, Holland Combinatie (Witte Weekblad)
VOORHOUT - De heren 1 van basketbalvereniging Forwodian speelde afgelopen weekend tegen de Squirrels uit Berkel en Rodenrijs, en met succes.
De Forwodians opende de 1ste periode sterk met 5 punten op rij van Mark Kroon. In de laatste minuut kwamen de bezoekers nog terug tot 2 punten, maar scores van Jip Philippi en invaller Michael van de Veen zorgde voor een periodestand van:19-13.
Carsten Hof zorgde aan het begin van de 2de periode met 3 scores op rij voor een voorsprong van 9 punten. Daarna liet Forwodians de bezoekers terug komen en in de 9de minuut zelfs op gelijke hoogte komen. Scores door Mark Kroon en Bas Kroon zorgde voor een periodestand van:14-17 en een ruststand van: 33-30.
Mark Kroon opende de 3de periode met 2 3punters. Daarna kreeg Forwodians het moeilijk. Na 6 minuten hadden de bezoekers zelfs een voorsprong van 5 punten. Die hadden zij ook in de laatste minuut. Periodestand; 9-12.
De coach van Forwodians gaf voor aanvang van de 4de periode aan over te gaan naar zône. Dit had duidelijk effect. Na 6 minuten had Forwodians de achterstand teruggebracht tot 2 punten. Daarna ging de foutenlast van de bezoekers in het voordeel werken van Forwodians. Vooral het benutten van vrije worpen leverde punten op. Jip Philippi leverde een knappe prestatie in de 9de minuut door van de 8 vrije worpen alle 8 te benutten. In de slotminuten werden nog vrije worpen van Jip Philippi en Mark Kroon benut. Daardoor werd de overwinning een feit via de periodestand van; 26-13 en een eindstand van; 73-60. Mark Kroon werd topscorer met 21 punten.
Volgende wedstrijd is 11 februari tegen de B.O.B. in Oud Beierland.