kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met

Fusie gemeente stap dichterbij

(Foto: ANP)
1 / 1
zoom out

HILLEGOM - De raad is weer een stap verder richting fusie met de omliggende gemeenten. Tijdens een extra raadsavond op donderdag 29 maart ging de raad akkoord met de conceptvragen die zij onderzocht wil zien voor een mogelijke fusie. Hillegom heeft momenteel een waarnemende burgemeester en de gemeente denkt nog na over zijn bestuurlijke toekomst. Het is nog allerminst zeker hoe die toekomst er uit komt te zien. Binnen de Bollenstreekgemeenten wordt al enige tijd voorzichtig nagedacht over een fusie.

Voordat de grote stap naar een fusie gezet wordt, willen de verschillende Bollenstreekgemeenten eerst goed onderzoek doen naar de gevolgen van een mogelijke fusie. Hillegom heeft vanuit de gemeente Noordwijk een brief ontvangen met de vraag om mee te doen aan een onderzoek over de bestuurlijke toekomst van de streek. Afgelopen januari heeft Hillegom aan Noordwijk aangegeven onder voorwaarden deel te willen nemen aan een onderzoek over de toekomst van de Bollenstreekgemeenten. Naast Hillegom hebben ook de gemeenten Lisse en Teylingen hiermee ingestemd.

Er is bij de Bollenstreekgemeenten een stuurgroep gevormd waarin elke gemeente is vertegenwoordigd door de burgemeester en een wethouder. Daarnaast is een klankbordgroep gevormd waarin van elke gemeente drie raadsleden zitten. De stuurgroep bereidt de opdracht van het onderzoek voor en heeft conceptvragen bedacht.

De gemeente wil gaan onderzoeken wat de gemeente op economisch, ruimtelijk en sociaal-cultureel gebied te wachten staat als geheel en van de vijf gemeenten afzonderlijk. Ook wil de gemeente onderzoek doen naar wat voor soorten van bestuur mogelijk zijn. Bijvoorbeeld elke gemeente een aparte burgemeester, of juist één burgemeester. Tot slot wil de gemeente onderzoek doen naar de bedrijfsvoering en dienstverlening van de vijf verschillende gemeenten. De gemeente is ook benieuwd wat de inwoners uiteindelijk zullen gaan merken van de eventuele bestuurlijke varianten.

Email
Reageer op dit artikel. 5
5 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier Nieuwsbrief ontvangen? Meer info
Facebook
Stelling
Eén moederdag per jaar is te weinig
Bekijk de resultaten
Agenda

Meer agenda

Video
naar bovennaar bovennaar boven
 
 
Privacy | Disclaimer | Cookies
Een site van Telegraaf Media Nederland