REGIO |
16 februari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (Witte Weekblad)
SASSENHEIM - Negatieve publiciteit vanwege diverse schandalen en stijgende kosten hebben de kinderopvang branche bij veel betrokken ouders tot een veelbesproken onderwerp gemaakt. Cellie Vermeulen Windsant, eigenaresse van gastoudercrèche Mamalou legt uit dat wijzigingen in de landelijke regelgeving tot veel onduidelijkheid hebben geleid. Maar er zijn voldoende mogelijkheden om tot beheersbare kosten voor de opvang van kinderen te komen.
Cellie heeft jarenlange ervaring in het wat zij 'een boeiend vak' noemt. 'Gastouderschap is een vak apart, een prachtig beroep om ouders helpende zorg te bieden in de ontwikkeling en opvoeding van hun kinderen. Werken en spelen met kinderen, de tijdelijke zorg van de ouders op zich nemen en het kind een prettig gevoel geven in een veilige en vertrouwde omgeving, is haar grote passie. 'Ik zou er niet van buiten kunnen', zegt zij met een veelzeggende glimlach terwijl de kleine Jip even haar aandacht vraagt. 'Het is voor veel werkende ouders een uitkomst dat er de laatste jaren zoveel kinderdagverblijven zijn gekomen. Maar door de negatieve ontwikkelingen van met name het laatste jaar wordt er toch anders tegen de branche aangekeken', erkent zij openlijk. 'Ook de in de wet geregelde verhoogde eigen bijdrage is aanleiding voor een terugval in deze 'bedrijfstak'. Voor veel ouders is gastouderopvang een uitkomst.
Onzekerheid
Of het nu om kindercentra, dagverblijven of gastouderschap in een thuiscrèche gaat, bij veel ouders die hun kinderen daar aan de zorgen van de opgeleide en gediplomeerde begeleiders en begeleidsters toevertrouwen, heerst onduidelijkheid en ook onzekerheid. Hoe zit het precies met de verhoogde eigen bijdrage? Hoe gaat het met het invullen van de belastingformulieren? Is het allemaal nog wel betaalbaar of moet ik stoppen met werken? Vragen waar veel ouders mee rond lopen.
Cellie is er van overtuigd dat er voldoende mogelijkheden zijn om tegen beheersbare kosten de kinderen toch aan gastouders toe te vertrouwen. Door flexibiliteit en maatwerk kunnen er per maand vele tientallen euro's worden bespaard. Ouders die hierover uitvoerig geïnformeerd willen worden, kunnen terecht tijdens de Open Dag op 26 februari bij gastoudercrèche Mamalou aan de van Alkemadelaan 51.