REGIO |
09 februari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie, Holland Combinatie (Witte Weekblad)
HILLEGOM - De gemeente gaat één lijn trekken bij het bepalen van de hoeveelheid sociale nieuwbouw. Eerst hanteerde de gemeente verschillende percentages. Daar wordt nu vanaf gestapt. Dit bleek tijdens de raadsavond van 2 februari. Vanaf nu geldt dat er bij elke woningbouwlocatie van meer dan 20 woningen wordt gekozen voor 30 procent sociale nieuwbouw.
Bij woningbouwontwikkelingen tussen de vijftien à twintig woningen kunnen er aparte afspraken met de ontwikkelaar gemaakt worden over sociale woningbouw. De raad ging unaniem akkoord met het voorstel. Hoewel Hillegom Progressief liever had gezien dat de 30 procent sociale woningbouw ook voor woningenprojecten onder de twintig woningen verplicht was geweest. Volgens wethouder Jan van Griensven is dat echter niet haalbaar voor kleinere woningbouwprojecten. Die zijn volgens hem dan niet rendabel genoeg en daardoor zal er dan minder worden geïnvesteerd. Dat bleek ook bij de andere partijen wel een zorg. Volgens Annechien Snuif van D66 is het erg 'tricky' om voor lange tijd uitvoeringsregels vast te stellen. Volgens haar zorgt de crisis ervoor dat de woningmarkt stagneert. Er wordt minder geld uitgeleend en de rente is hoog. Daarnaast is er ook sprake van inkomensstagnering. Ook het CDA is erg huiverig voor de woningbouwontwikkelingen. De vraag is of er wel genoeg investeerders komen voor nieuwe projecten.
De VVD stemde in met het voorstel maar vindt het wel jammer dat er geen concrete sancties op staan als de 30 procent wordt genegeerd. De BBH ging ook akkoord. Maar deze partij had liever ook eenduidigheid gehad voor projecten onder de twintig woningen. Bloeiend Hillegom is bang dat veel ontwikkelaars nu hun projecten gaan opdelen in kleine onderdelen zodat zij onder de 30 procent uitkomen. Volgens Van Griensven is dat echter niet aan de orde. Volgens de wethouder moet de gemeente zoeken naar een uiterst gevoelige balans. 'Aan de ene kant wil je sociale woningbouw, maar aan de andere kant wil je ook niet dat de investeerders weglopen'.