WONEN |
10 februari 2012
|
6
|
Door
jokevh, dichtbij-meeschrijver
HILLEGOM - Samen Hillegom schoonhouden
Beste inwoners van Hillegom,
Sinds 2 jaar heb ik een leuke hond. Natuurlijk moet de hond iedere dag wel minimaal 3x uitgelaten worden. Meestal poept de hond 2x per dag. Omdat ik hou van een schone stoep, gras, natuur en kinderen ruim ik de ontlasting van de hond op. Ik zie gelukkig heel veel mensen die dit ook doen en daar ben ik als Hillegomse heel blij mee. De gemeente Hillegom doet hier ook alles aan zodat mensen dit makkelijk kunnen opruimen. Bakken om de zakjes met poep weg te gooien. Zakjes die overigens gratis af te halen zijn bij de gemeente en ook bij de dierenwinkel op de Meerlaan.
Geen idee hoeveel honden er in Hillegom zijn maar wat ik dagelijks zie, zijn dit er heel veel. Ook zie ik heel veel kinderen die iedere dag van school naar de gymzaal lopen en over paden moeten lopen. Kinderen die in het park spelen, voetballen of gewoon willen spelen. Iedere keer verbaas ik mij erover dat mensen de poep niet opruimen. Als er iets van gezegd wordt, is het antwoord, ik betaal toch hondenbelasting. Ja, denk ik dan ik betaal ook belasting maar ik poep ook niet op straat. Sommige mensen worden zo boos als je er iets van zegt.
Hondenbezitters, vaders, moeders, opa's en oma's laat onze kinderen, kleinkinderen lekker kunnen spelen in het park. Laat de kinderen gewoon over de stoep kunnen lopen zonder onder de poep thuis te komen. Houdt onze kinderen, onze schoenen en Hillegom schoon.
Ik kom vaak in andere plaatsen waar helemaal geen voorzieningen zijn. Waar wel borden staan, hier mogen geen honden uitgelaten worden. Ik hoop dat dit niet bij ons in Hillegom gebeurt.
Joke
Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 13 februari 2012