kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Vrijwilligers VluchtelingenWerk willen niet naar de Sjoel

BRIELLE - VluchtelingenWerk verhuist deze maand naar de Sjoel aan de Turfkade in Brielle. Zeven vrijwilligers willen hun eigen pand aan de Lijnbaan niet verlaten. Ze vrezen dat de vluchtelingen in het nieuwe onderkomen veel minder privacy hebben.

VluchtelingenWerk helpt ongeveer honderd vluchtelingen in de gemeente Brielle. De zeven vrijwilligers maken de nieuwkomers wegwijs in de Nederlandse samenleving. Hun hulp varieert van praktische zaken, zoals het leren fietsen en boodschappen doen, tot formele handelingen. Vooral het eerste jaar is de begeleiding intensief.

Aan de Lijnbaan 17 is er voor alle vluchtelingen twee keer in de week een middagspreekuur en daar kunnen ze daarnaast voor taalcoaches en andere begeleidingsgesprekken terecht. Het gebouw heeft voldoende kamers om vertrouwelijke gesprekken te voeren. Op 1 februari moet de sleutel van dit pand, eigendom van de gemeente Brielle, zijn ingeleverd. De gemeente hoopt met de verhuizing een bezuinigingsslag te maken. Daarnaast krijgt de Sjoel, die dit jaar geen subsidie voor de exploitatie meer ontvangt, door de verhuur toch een vaste bijdrage. De vrijwilligers van VluchtelingenWerk zijn boos. 'In de Sjoel moeten we straks in de foyer zitten. Ook andere mensen komen daar. We hebben tegen de coördinator van VluchtelingenWerk en de gemeente steeds gezegd dat we niet naar de Sjoel willen. We willen best verhuizen, maar dan naar een pand met aparte ruimtes,' aldus vrijwilliger Felice Schmit.

Tolerantie

Coördinator Chander Ramnun van VluchtelingenWerk heeft begrip voor het standpunt van de gemeente. Hij is in tegenstelling tot zijn vrijwilligers blij met de verhuizing. Om de privacy van de vluchtelingen maakt Ramnun zich geen zorgen. In het kantoor op de eerste verdieping van De Sjoel kunnen vertrouwelijke gesprekken worden gevoerd. 'We zullen dit echt nooit in het openbaar doen. Dat is zelfs tegen onze code in. Bovendien komen de vrijwilligers ook bij de mensen thuis.'

Een ander probleem waar de vrijwilligers voor waarschuwen is religie. Vluchtelingen met een ander geloof hebben misschien moeite met een voormalige synagoge, waarin nog duidelijke joods kenmerken te zien zijn. Chander Ramnun vindt dit overdreven, want in andere plaatsen in Nederland worden vluchtelingen al jarenlang probleemloos in kerken opgevangen. Wethouder Wilbert Borgonjen (CDA) stelt zelfs dat onderlinge tolerantie juist zo kenmerkend is voor de Nederlandse samenleving. Daar moeten de vluchtelingen wat hem betreft via de Sjoel dus meer over komen te weten. 'Deze locatie was zelfs ooit van mensen die helemaal niet konden vluchten.'

Protest

De vrijwilligers zijn morgen - donderdag 12 januari - uit protest niet aanwezig bij de ondertekening van de huurovereenkomst. Daarna zullen zij de vluchtelingen wel in de Sjoel helpen.

Email
Reageer op dit artikel. 4
4 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland