Regio | 18 november 2011
|
reacties (1)
HOOGVLIET ROTTERDAM - Met een presentatie over de Nieuwe Westelijke Oeververbinding is de deelraad in Hoogvliet weer helemaal bijgepraat over de mogelijkheden, de problemen en natuurlijk de financiën. De voorkeur van Hoogvliet gaat uit naar de Blankenburgtunnel.
Bij een kosten-baten vergelijking komt die Blankenburgtunnel ook als beste uit de bus. Wel zal het nodig zijn om iets te doen aan de geluidsnorm, die bij Rozenburg en aan de westkant van Vlaardingen overschreden wordt. Rond Sinterklaas spreekt naar alle waarschijnlijkheid de minister haar voorkeur uit.
Naar aanleiding van de presentatie vraagt IBP aandacht voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Omdat deze stoffen niet meer over de pont Maassluis-Rozenburg vervoerd mogen worden, gaan ze over de A15. Als de Botlekbrug echter gestremd is, denderen de wagens door de woonwijken. En dat moet anders, want niemand wil wagens met bijvoorbeeld chloor door de straten zien scheuren. ‘Kan de Botlektunnel niet aangepast worden zodat deze in een andere categorie valt?’, is de vraag van Jacqueline Cornelissen. Op dit moment is de Botlektunnel een categorie D tunnel. Dat houdt in dat er beperkingen zijn voor het vervoer van gevaarlijke goederen, die aanleiding kunnen geven tot een zeer grote explosie, een grote explosie, het vrijkomen van een grote hoeveelheid giftige stoffen of een grote brand.
Echter, daar gaat de deelgemeente niet over. Een veelgehoorde opmerking tijdens de deelraadsvergadering, want ook over de aanleg van de nieuwe tunnel heeft de deelgemeente niks te zeggen. Ze kan haar voorkeur uitspreken, maar het is de minister die beslist. En in het geval van de Botlektunnel is het Rijkswaterstaat die bepaalt of een tunnel geüpgraded wordt.
De portefeuillehouder zegt toe binnen de stadsregio een signaal af te geven omtrent het vervoer van gevaarlijke stoffen . ‘En als het IBP een krachtiger signaal wil afgeven, dat gaat ze maar voor de brug liggen’, adviseert Cor van Hulst (PvdA).