REGIO |
14 oktober 2011
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie, t.admiraal@echo.nl (De Echo)
OOST - De Hogeschool van Amsterdam heeft het eerste Jointhepipe.org tappunt voor kraanwater in gebruik genomen. Waarnemend voorzitter Paul Doop opende tijdens een duurzaamheidsbijeenkomst afgelopen woensdag in het Kohnstammhuis op de Amstelcampus het eerste tappunt uit een reeks van 52. Studenten en medewerkers kunnen hier voortaan hun waterflesjes vullen.
Amsterdam beschikt over kraanwater van superieure kwaliteit. Het is daarom een onnodige belasting van het milieu om flesjes water of watercoolers per vrachtwagen over de weg te vervoeren. Daarnaast belanden in Nederland dagelijks minimaal 500.000 plastic waterflesjes op de vuilnisbelt. De HvA wil aan haar studenten en medewerkers meegeven dat het ook op een duurzame manier kan. Door het probleem kenbaar te maken, maar ook door de oplossing te laten zien.
In samenwerking met stichting Jointhepipe.org is de HvA overgestapt op kraanwater. In dit kader worden 52 kostenefficiënte kraanwatertappunten gerealiseerd op de Amstelcampus aan de Wibautstraat.
Jointhepipe.org is een non-profit organisatie die zich inzet voor een eerlijke verdeling van schoon drinkwater wereldwijd. Studenten en medewerkers kunnen gebruik maken van de door Jointhepipe ontwikkelde navulbare waterfles van BPA-vrij plastic waarmee ze dankzij de aanschaf doneren aan een waterproject in Bangladesh.