kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

Wijn- en olijfolieproeverij bij Il Palazzo in Amsterdam-Noord

NOORD - Sinds september dit jaar is Il Palazzo, wijn en olijfolie-importeur in Noord, van start gegaan. Il Palazzo is genoemd naar het landgoed Tenuta Il Palazzo in Toscane, Italie. Van het een op het andere moment kregen Hans van Minnen en Sandra Kars, het importeurschap in de schoot geworpen.

In oktober heeft Il Palazzo de eerste wijnproeverij gehouden. 'Dit was een spannende gebeurtenis omdat we benieuwd waren hoe de reacties zouden zijn op de wijnen en de olijfolie. En deze waren overweldigend. Voor iedereen is er een wijn die aanspreekt en de olijfolie wordt door iedereen als waanzinnig bestempelt', vertelt Hans van Minnen. 'De animo voor de eerste proeverij was zo groot dat we een extra proeverij houden om een ieder kennis te kunnen laten maken met onze wijn en olijfolie.' Wie nieuwsgierig is, kan zich opgeven voor de extra proeverij-avonden op 24 en 25 november van 20.00 tot 22.00 uur door een mail te sturen naar vino@il-palazzo.nl. Informatie over de wijnen is te vinden op de website van Il Palazzo, www.il-palazzo.nl

Hans: 'Al enkele jaren kennen wij de familie De Sabbata Banelli. Elk jaar lopen we door hun wijn -en olijfgaarden en kijken we hoe het maken van de wijn in zijn werk gaat. Hans is meerdere keren om vijf uur in de ochtend het land mee op gegaan om de kwaliteit van de druiven te beoordelen, te kijken hoe de ranken er voor staan, het suikergehalte te meten en de druiven te plukken. Dit jaar werd ons de vraag gesteld of wij importeur van hun wijnen en olijfolie in Nederland wilden worden. Daar hebben we niet lang over na hoeven denken.'

Sandra: 'Onze interesse lag al bij de wijn en alles wat er bij komt kijken, dus kwam de vraag om het importeurschap op ons te nemen niet uit de lucht vallen. Nu is het wel zo dat deze Italiaanse familie niet zo maar hun wijn en olijfolie ‘uit handen geeft’, echter weet de familie inmiddels dat wij net zo zorgvuldig met de wijn en olijfolie om gaan als zij dat doen.'

De geschiedenis van Tenuta Il Palazzo gaat terug tot de vroege Middeleeuwen. Het Palazzo is een voormalig hof gelegen op de zout-route van Rome naar Rimini. Zo'n 150 jaar geleden is Tenuta Il Palazzo in eigendom gekomen van de familie de Sabbata Banelli. Het totale oppervlak van het landgoed is 105 hectare. Met respect voor het verleden is het voormalige hof gerestaureerd tot een agriturismo.

De wijngaard en olijfgaard zijn ongeveer 100 jaar geleden aangelegd. De druivensoorten die verbouwd worden zijn: Sangiovese (Chianti), Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon, Trebbiano, Grechetto, Malvasia en Canaiolo. De olijfgaard bestaat uit een zesduizend bomen. Zowel de druiven als de olijven worden handmatig geoogst en op traditionele wijze, met behulp van moderne materialen, verwerkt tot de meest goddelijke wijnen en olijfolie.

Il Palazzo levert een witte wijn, vijf rode wijnen en in het voorjaar een rose. De witte wijn is droog met tonen van fruit, de rode wijnen gaan oplopend van een lichte Montecristo tot aan de op eiken gerijpte Chianti Riserva. 'Bijzonder is dat wij ook een Super Toscan in het assortiment hebben', zegt Hans.

Email Reageer op dit artikel. 1
1 REACTIE TOT NU TOE
phkars
|  91 dagen geleden  |
reageer
niet ok

Sandra en Hans.

Heel veel succes met jullie onderneming. Alles is heel goed opgezet en keurig voor elkaar.

Ga zo door met de excellente wijnen.

Groeten uit Waspik

reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen zakelijk nieuws
aanbevolen leveranciers
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Stelling
Job Cohen moet weer terugkeren als burgemeester van Amsterdam
Bekijk de resultaten
Agenda

Meer agenda

vacatures
naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland