REGIO |
22 december 2011
|
reageer
|
Door ANP
AMSTERDAM - De supporter van Ajax die woensdag in de Amsterdam ArenA AZ-doelman Alvaro Esteban belaagde had helemaal niet in het stadion mogen zitten. De 19-jarige man had al een stadionverbod. Dat zei financieel directeur Jeroen Slop van de Amsterdamse club donderdag op Radio 1.
De man was aan een kaartje gekomen via een houder van een clubkaart. Voor de bekerwedstrijd gold het publieksvriendelijke systeem dat iemand met een clubkaart de mogelijkheid heeft vier toegangsbewijzen te kopen. ,,Het is voor ons niet te controleren dat iemand dat kaartje illegaal doorgeeft aan iemand met een stadionverbod'', zei Slop.
De man kon vervolgens het stadion binnenkomen dankzij de minder strenge toegangscontrole aan de noordzijde van de ArenA. Slop: ,,Daar heeft de controle een rustiger karakter en wordt steekproefsgewijs naar de identiteit gevraagd.''
Volgens de financieel directeur geeft dit incident de noodzaak aan van een meldingsplicht. ,,Zolang wij geen voetbalwet hebben waarbij mensen met een stadionverbod zich verplicht bij de politie moeten melden op wedstrijddagen, blijven deze risico's bestaan. Dan kan iemand voor de poort door de mazen van het net glippen'', aldus Slop, die verder zei dat hij erop hoopt dat het gestaakte duel op een later tijdstip in de ArenA kan worden uitgespeeld.