REGIO |
29 september 2011
|
3
|
Door
hermans, dichtbij-meeschrijver
AMSTELVEEN - Opnieuw is de stroom uitgevallen in een deel van Bankras, rond de Max Havelaarlaan. Mogelijk is een stroomkabel beschadigt bij het plaatsen van een hek bij de skateboardbaan van Cardanus.
Afgelopen week was het al raak, toen in de vooravond de stroom uitviel en bewoners hun toevlucht mochten zoeken tot zaklampen en kaarsen. Exact na twee uur floepte toen om kwart voor negen het licht weer aan.
Donderdagochtend was het, zonder vooraankondiging, weer raak. Rond negenen viel de stroom weer uit, waarna netwerkbeheerder Liander zijn elektronische systeem liet melden dat er pas om een uur weer elektricitiet zal zijn.
De storing heeft te maken met werkzaamheden van Liander aan het elektricitietshuisje op de parkeerplaats van de Multatuliflat, waar sinds gisteren al een vijftal Lianderwagens stond geparkeerd, plus een voertuig van een electricien.
Er werd een lange sleuf gegraven precies aan het ijzeren hek dat onlangs is geplaatst om bezoekers van de naastgelegen skateboardbaan uit de struiken te houden.
Volgens een van de Lianderwerknemers is daarbij blijkbaar schade aangericht aan de elektriciteitskabel die de wijk van stroom voorziet. Die kabel moet nu worden vervangen.
Het hek bij de skateboardbaan is een logisch gevolg van de door welzijnsstichting Cardanus doorgedrukte komst van deze baan, ondanks bedenkingen van omwonenden over het gedrag van de bezoekers over overlast, afval en gedrag en het feit dat er een halve kilometer verderop, aan de Haspelslaan, al jaren een skatebaan on gebruikt en verloederd ligt.
Deze bedenkingen zijn na oplevering van de baan precies uitgekomen. Ondermeer dat bezoekers van de baan het openbaar groen plattrappen om, in de schaduw van de garages aan de parkeerplaats te kunnen roken en blowen, en daarbij afval achterlaten
Om dat te voorkomen is onlangs een ijzeren hek langs de groenstrook geplaatst, waarbij mogelijk de elektriciteitskabel is beschadigt, waardoor de Max Havelaarbuurt opnieuw wordt gestraft voor de komst van de skateboardbaan.
Op de foto: de groenstrook die is opgeofferd aan het gedram van Cardanus
Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 30 september 2011