DE KWAKEL - Toneelvereniging Genesius heeft de afgelopen weekends zijn beste beentje voorgezet om het door Annie M.G. Smidt geschreven toneelstuk 'En ik dan?' met verve aan het publiek te presenteren.
Voor de vijf spelers en de nieuwe regisseur Remco Brandt was dit een hele uitdaging met uiteindelijk een prima resultaat. Veel te leren teksten en vermakelijk toneelspel hebben het publiek vermaakt in het dorpshuis.
Het publiek wordt via een knaloranje decor teruggebracht naar het begin van de jaren-70, waar oude en nieuwe normen en waarden met elkaar in botsing komen. Het stuk gaat over de stichting Nieuw Positief, die positieve elementen in de literatuur wil stimuleren en negatieve wil weren. Met dat laatste wordt natuurlijk gedoeld op expliciete seksscènes die steeds vaker voorkomen in de boeken van bijvoorbeeld Wolkers of Reve. De leidster van Nieuw Positief, mevrouw Vos, is net overleden. Haar weduwnaar, meneer Vos (gespeeld door Piet de Jong) vindt dat hij gewoon door moet gaan met het werk, maar het blijkt nog knap lastig om zijn vrouw te vervangen, helemaal met de op zijn zenuwen werkende secretaresse annex huishoudster, juffrouw Bats (gespeeld door Yolanda Barton). De moeilijkheden stapelen zich op wanneer de jonge schrijfster Lotje (Gespeeld door Simone Bon) langskomt. Haar manuscript over Rembrandt valt in de prijzen, maar alleen wanneer ze de scènes met Rembrandt en Hendrikje 'achter de ladekast' zou schrappen. Dat weigert ze uit principe, maar ze wordt later aan het twijfelen gebracht. Heeft ze die passages niet alleen geschreven omdat het in de mode is? Intussen zit boekhouder Reuling (gespeeld door Karel de Blieck) behoorlijk in de put omdat hij een flinke som geld van de stichting heeft verduisterd. De accountant komt morgen langs en de zaak dreigt te worden ontdekt. Maar met behulp van zijn charmante moeder (gespeeld door Truus Zeldenthuis), die zich voordoet als juffrouw Heikamp van het kantoor uit Stockholm, lijkt het allemaal goed te komen. Het blijft echter een klucht en daarom komt uiteindelijk alles uit, maar wel met een happy end.