SPORT |
17 januari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (Witte Weekblad)
UITHOORN - Zaterdagmiddag werd in de zaal naast De Kajuit de finale van het basisschooltoernooi tafeltennis gehouden. In totaal streden zo'n 45 kinderen om de beker.
Soms was de teleurstelling van een gezicht af te lezen als er een wedstrijd verloren werd.
Anderen vatten het laconieker op. De kinderen vonden het vooral gezellig. En dat was ook het doel van de organisatie. Voor Piet Keek van tafeltennisverenging VDO/SE was het het voornaamste dat de kinderen zich vermaakten. ,,Ik zie dit niet als sport. Tafeltennis is niet alleen een balletje over het net slaan. Daar komt veel meer bij kijken. Maar vandaag zijn we niet zo streng met de regels. Tijdens de voorrondes die op 17 december werden gehouden, waren er kinderen bij die er niets van konden en van snapten. Maar ze leren snel en na een wedstrijd weten ze het wel."
Drie basisscholen hadden teams afgevaardigd. De Zon werd vertegenwoordigd door twee teams, vier teams kwamen van de Springschans en van De Kajuit deden negen teams mee. Elk team bestond uit drie spelers. Het team met de meeste games was de winnaar. In totaal streden zo'n 45 kinderen om de beker.
Piet organiseert het toernooi al meer dan dertig jaar. ,,Vroeger deden er veel meer kinderen mee. De voorrondes duurden twee dagen. Maar toen waren er nog dertien basisscholen. Nu zijn er nog maar een stuk of zes. Hoe meer kinderen er mee doen, hoe groter de concurrentie, dus hoe hoger het niveau. Er was een tijd dat de ouders met spandoeken op de tribune zaten." Vandaag zitten zo'n dertig ouders rustig op bankjes langs de kant of in de kantine. ,,Er zitten kinderen tussen die een aardig balletje kunnen slaan. Maar het toernooi is niet bedoeld om leden te winnen. Het is een kennismaking met tafeltennis." De jeugd traint elke maandag- en donderdagavond van half zeven tot acht uur in de gymzaal van De Kajuit.
Het toernooi eindigde om vier uur. Niemand ging met lege handen naar huis. Alle spelers werd een medaille omgehangen en ze ontvingen een handdruk en felicitaties. Er waren acht bekers te verdelen in drie finales. De kleine finale bleef tot het eind toe spannend en werd gewonnen door De Kajuit 8. Bij de meisjesfinale werd het team De Zon 2 met afstand eerste. In de grote finale gingen de jongens van De Kajuit 2 met de beker naar huis.