SPORT |
16 januari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (Witte Weekblad)
UITHOORN - Deze week starten zeven basisscholen met het programma schooljudo.nl. Met de steun van een landelijke partner krijgen rond de 470 Uithoornse kinderen in groep 3 en 4 twaalf weken judo aangeboden.
Het Amstelveens Sportbedrijf heeft mede mogelijk gemaakt dat het Startnest, de Kajuit, de Vuurvogel, de Regenboog, de Toermalijn, de Kwikstaart en de Dolfijn kunnen deelnemen aan het programma schooljudo.nl. Alle groepen 3 en 4 werken tijdens een zesweeks 'binnenschools' programma aan belangrijke opvoedkundige elementen, die door het judo speels onderwezen worden.
Na afloop van het schoolse programma worden er naschoolse lessen verzorgd, die gedurende zes weken op een centrale plek in de wijk plaatsvinden. Uiteindelijk kunnen de kinderen beslissen om structureel te blijven judoën en lid te worden van de lokale judovereniging. Ongetwijfeld een stimulans voor de judosport, die grote internationale talenten heeft voortgebracht zoals Wim Ruska, Anton Geesink en Deborah Gravesteijn.
Het speciaal ontwikkelde lespakket wordt verzorgd door judovereniging Tai-Otoshi en Judo Ryu Kensui.
Al zes jaar is schooljudo.nl het judoprogramma voor kinderen in de leeftijd 6 t/m 12 jaar binnen het basisonderwijs. Aan de hand van judovormen wordt tijdens een schoolse en naschoolse periode gewerkt aan normen, waarden, weerbaarheid, samenwerken, conditie en coördinatie. Een zorgverzekeraar heeft zich als partner verbonden aan het programma schooljudo.nl. Jaarlijks kunnen er door deze steun ruim 20.000 kinderen op verschillende scholen in Nederland meedoen aan het programma.