UITHOORN - Op 1 januari is in Argentinië de zwaarste rally ter wereld gestart. De Uithoornaar Enno Hortulanus is bij deze Dakar Rally van de partij als navigator. De Dakar Rally is begonnen in Mar Del Plata, en de Uithoornaar en doet het goed.
Er doen 71 trucks mee uit diverse landen. Na dag 3 lag het aantal afvallers op drie. Ook het Finstral rallyteam doet mee. De eerste racetruck, een Mercedes, wordt bestuurd door teameigenaar Johan Elfrink. Navigator is de uit Uithoorn afkomstige Enno Hortulanus. Voor Enno is het de vierde keer dat hij deelneemt, waarvan de tweede keer als navigator in de wedstrijd. Ex-BMX-rijder Teun Stam uit Kudelstaart bestuurt de tweede racetruck, eveneens een Mercedes. In 2011 haalden beide teams de finish, ze werden 23ste en 29ste.
Daarnaast rijden er twee ondersteunende trucks mee van het Finstral rallyteam met monteurs die gedurende de rally het onderhoud verzorgen. Iedere dag werden deelnemers ingehaald en na dag 3 stonden Johan en Enno op plaats 18 en Teun op plaats 42.
De eerste vijf dagen werd de rally verreden in Argentinië. Dag 1 startte in Mar del Plata en eindigde in Santa Rosa, dag 2 eindigde in San Rafael, de route ging door het landschap La Pampa, op dag 3 reden de trucks van San Rafael naar San Juan, waarbij Johan en Teun op drie wielen over de finish kwamen. In de nacht van dinsdag 3 op woensdag 4 januari werden er diverse reparaties uitgevoerd en is bij de truck van Teun Stam de koppeling vervangen. Ook in de nacht van maandag op dinsdag zijn reparaties uitgevoerd. Dinsdagmorgen is er preventief een turbo vervangen. Er werd weinig geslapen. Op dag 4, woensdag, ging de route van San Juan naar Chilecito. Deze route bestond voor een groot deel uit zand met daaronder een rotslaag - een route met vele valkuilen - en ging van 1000 naar 3200 meter hoogte, met een temperatuur tussen de 24 en 32 graden. Dag 5 gaat de route van Chilecito naar Fiambala.
Daarna wordt het Andes gebergte op ruim 5000 meter overgestoken om de volgende vijf dagen de Atacama woestijn te bedwingen. Daarna volgen er vijf zware etappes naar de finish in Lima. De totale lengte van de rally is bijna 8500 km. (Bronnen: www.finstral-rally.com en http://rallyrijders.nl/).