VOETBAL - Woensdag 25 augustus trad het zondagteam van RKAV aan tegen het eerste zaterdagelftal van Legmeervogels. Een zogenaamde streekderby, de strijd om de volgende bekerronde.
Ook Bloemendaal en het Haarlemse Terrasvogels maken deel uit van deze poule.
Een start, vooruitlopend op het nieuwe seizoen. Na een ruststand van 0-0 wist RKAV de wedstrijd naar zich toe te trekken en won met 2-0 van de dapper strijdende Legmeervogels.
De Aalsmeerse vierdeklasser bond de strijd aan tegen het gepromoveerde zaterdagteam van Legmeervogels. Beide teams kenden vele invallers. Dit door werkzaamheden, dan wel blessures. Vanaf het eerste fluitsignaal nam RKAV het initiatief tot de aanval. Legmeervogels hield veel spelers achter de bal, met als sluitstuk de niet onbekende goalie Piet Persoon. RKAV kon wat beter uit de voeten op het prachtige kunstgrasveld. De combinaties van de thuisploeg waren bij tijd en wijlen een lust voor het oog. Maar dan tot aan de 16 meterlijn. Slechts tot twee maal toe kreeg RKAV voor rust een mogelijkheid om te scoren. Er was zo goed als geen doorkomen aan. Tot aan de rust bleef de stand dan ook dubbel blank.
Door een wat grove overtreding moest Wouter Frankenhuizen zich laten vervangen. De eerste wissel ten aanzien van Legmeervogels. Verrassend genoeg kwam de Uithoornse ploeg na de rust beter uit de startblokken. De verdedigende stelling was volledig opgeheven. RKAV bleek toch minder verrast. Het werd zowaar een echte wedstrijd, met kansen over en weer. Zo rond de 65e minuut wist de doelman van Legmeervogels zijn doel nog schoon te houden. Twee minuten later schoof de mee opgekomen middenvelder Erik Jansen toch de 1-0 tegen de touwen. Het werd in de 70e minuut 2-0, toen opnieuw Erik Jansen de bal beroerde. Een niet onverdiende voorsprong, gezien de legio mogelijkheden om de score op te voeren.
Scheidsrechter Gerard Cordes uit Mijdrecht had weinig moeite met deze in velerlei opzichten sportieve bekerwedstrijd.
De coaches van beide teams wisselde enkele spelers en waren min of meer al doende met het samenstellen van het juiste team voor de naderende competitie, dan wel voor de volgende bekerwedstrijd 'op korte termijn'.
Legmeervogels trachtte middels hun aanvallende impulsen nog wat terug te doen. Na zo'n negentig minuten hield de scheidsrechter het voor gezien. RKAV won verdiend maar met een te kleine marge van slechts twee doelpunten tegen het niet-scorende team uit Uithoorn.