DE RONDE VENEN - In de gemeente De Ronde Venen komen vier laadpalen voor elektrische auto's. Bij wijze van proef plaatst stichting E-laad de palen en richt daarvoor in Mijdrecht, Wilnis en Vinkeveen zogenoemde laadpuntplaatsen in. Wanneer dat gaat plaatsvinden is nog niet bekend.
Om inzicht te krijgen in de impact van het laden van elektrische auto's op het elektriciteitsnet, heeft een verzoek ingediend voor het plaatsen van een viertal laadpalen. Aangezien een dergelijk initiatief past binnen de ambities van de gemeente op het gebied van duurzame energie en energiebesparing, heeft het college van B en W 23 februari ingestemd met het verzoek.
Stichting E-laad is opgericht door netbeheerders van elektriciteit in Nederland en wil de komende drie jaar 10.000 laadpalen plaatsen in Nederland. Zij wil hiermee inzicht krijgen wat de impact van het laden van elektrische auto's is op het elektriciteitsnet. De gemeente De Ronde Venen steunt dit initiatief van harte en ziet de voordelen van elektrisch rijden in. Belangrijke voordelen zijn dat elektrische auto's geen CO2 en fijnstof uitstoten.
Ze zijn dus minder schadelijk voor het milieu en veroorzaken ook minder stank. Uit de laadpalen van stichting E-laad komt groene stroom waardoor de elektrische auto's zelfs helemaal geen uitstoot hebben. Daarnaast is de 'brandstof' voor elektrische auto's veel goedkoper dan diesel of benzine en de gebruiker hoeft geen wegenbelasting en BPM (Belasting voor Personenauto's en Motorrijwielen) te betalen.
Om het laden van elektrische auto's mogelijk te maken moeten er zogeheten laadpuntplaatsen worden ingericht. Naast de installatie van de laadpaal moet een parkeerplaats worden aangelegd die alleen door elektrische auto's mag worden gebruikt. In de gemeente De Ronde Venen worden vier laadpuntplaatsen gerealiseerd, te weten in Mijdrecht (parkeerterrein Haitsmaplein), Wilnis (parkeerterrein C1000), Wilnis (in Vossestraat bij eigenaar elektrische auto) en in Vinkeveen (parkeerterrein Zuiderwaard).
De inrichting en het gebruik van de laadpaal betreffen in eerste instantie een proef voor de duur van twee jaar. Bij succes wordt het project voortgezet. De datum van de plaatsing van de laadpalen wordt in overleg met de stichting nader bepaald. De ingebruikname van de laadpalen wordt te zijner tijd onder de aandacht gebracht. Meer informatie over de stichting E-laad is te vinden op www.e-laad.nl.