kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

Hoofdontsluitingsroute 'meest logisch'

UITHOORN - Het college van burgemeester en wethouders stelt voor om de Thamerlaan en de Prins Bernardlaan als hoofdontsluitingsroute te gebruiken. Ook wil het college de beperking voor het vrachtverkeer opheffen.

Een onderzoeksbureau heeft drie varianten bekeken.

De gespreide variant via de Prins Bernardlaan en de Admiraal Tromplaan. De rechte variant via de Prins Bernardlaan en de Thamerlaan. En de variant Tromplaan waarbij alleen deze straat wordt gebruikt.

Voor het verkeersonderzoek heeft het bureau in twee keer geteld hoeveel voertuigen er op dit moment over de wegen rijden. In de toekomst verwachten ze een afname van de hoeveelheid voertuigen, omdat het verkeer dan een andere route zal kiezen. Als het vrachtwagenverbod wordt opgeheven, zal het vrachtverkeer naar verwachting toenemen van 200 naar 500. Er volgt nog een trillingsonderzoek om te beoordelen welke maatregelen daarvoor nodig zijn.

Ook de veiligheid en oversteekbaarheid waren aandachtspunten. En er is gekeken naar de ruimte die er is om de gewenste weginrichting te creëren. Of de huidige straten verbreed gaan worden is nog niet bekend. Wel wordt er een fietsvoorziening aangelegd. ,,We gaan de bewoners bij de ontwikkelingen betrekken", benadrukt wethouder verkeer en vervoer Levenbach. De twee straten blijven eenrichtingverkeer.

Verder is de duidelijkheid en logica van de verkeersstructuur geanalyseerd. Uit het verkeersonderzoek is gebleken dat de varianten elkaar niet veel ontlopen. Belangrijk voor de beslissing van het college was dat de rechte variant de meest logische route is. ,,Als mensen voor het eerst in Uithoorn komen, zullen ze die route kiezen. Het is de meest directe verbinding tussen Meerwijk-Oost en het dorpscentrum," aldus Levenbach.

Voordat er begonnen wordt met de herinrichting moet er eerst een nieuwe riolering worden aangelegd. De straten zijn verzakt en worden opgehoogd. De damwanden in de Thamersloot worden vervangen. Een aantal bomen zal deze werkzaamheden niet overleven. Geprobeerd wordt de rode beuk te sparen. Als de werkzaamheden achter de rug zijn, worden er nieuwe bomen geplant. Deze werkzaamheden gaan ongeveer vier maanden duren. In augustus 2013 moet de rechte variant in gebruik genomen worden.

De gemeenteraad zal het voorstel op 9 februari bespreken en neemt op 23 februari hierover een besluit.

Email Reageer op dit artikel. 6
6 REACTIES TOT NU TOE
Klaas1421
|  9 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Ik ben erg blij met de ontwikkeling die er ligt. De gespreide variant levert enkel en alleen meer gevaar op, er ontstaat een soort circuit. Ook zij die wonen aan de Wilhelminakade en de Tromplaan hebben geen boodschap aan de kritiek van de Thamerlaners.
Hoe je het ook doet, er blijven ontevreden mensen. Dan lijkt het me dat de Thamer/Bernardversie nog de beste is.
Jaap Dijkstra
|  21 dagen geleden  |
reageer
niet ok

Vanavond (2 februari) is voor iedereen van 18.30 tot 21.30 uur op het gemeentehuis een 'inloopbijeenkomst' over de plannen.
Hopelijk wordt iets duidelijker waarom we er een nieuwe snelweg in het centrum bij moeten krijgen. Afgezien van al het achterstallig onderhoud op de Thamerlaan/Prins Bernhardlaan is toch het opengooien van de brug onder de busbaan al voldoende?
En dan graag zonder vrachtverkeer! (of in ieder geval de harde en onderbouwde toezegging dat trillingen geen hinder gaat veroorzaken).
Ook leuk in deze tijd is dat het dan want minder duur kan (nu zo'n 4 miljoen euro)

Snoesje
|  23 dagen geleden  |
reageer
niet ok

Ik ben als inwoner van Zijdelwaard erg blij met de oplossing (ik kom veel met de auto vanaf de meerwijk ri thuis. Ipv al die bochten en binnendoor wegen, ben ik nu in 2 min. op mijn werk. Ook andersom baal ik iedere keer om vanuit het puntje van zijdelwaard, het hele dorp door te moeten, richting de N201 richting de A2. Dan pik ik nog liever de route Zijdelweg naar Amstelveen A9. Maar straks ook met de nieuwe N201 hoef je het hele dorp dus niet meer door, joehoe.. en straks naar mijn werk, hop, rechttoe recht aan, wat scheelt dat ook in reistijd en ergernis om het hele dorp door te moeten.

Ik denk ook echt dat mensen andere routes zullen kiezen, ook als straks de N201 klaar is, maar men ook van de andere kant Uithoorn in en uit kan rijden (als ik al naar mijzelf kijk)

Fionnula
|  26 dagen geleden  |
reageer
niet ok

Ik ben wel blij met de oplossing. beter kort door de bocht dan de vele bochten die er door de Admiraal Tromplaan gepland waren. Dat is pas echt onlogisch.

We willen toch allemaal autorijden en veilig fietsen en zo snel mogelijk rechtdoor naar de plek van bestemming? Het was anders geweest als de brug open zou blijven, een beslissing die ik minder prettig vind, maar waar ik alle begrip voor heb. Geen doorgaand verkeer door Uithoorn, alleen eromheen. De bewoners van Uithoorn moeten zichzelf echter ook verplaatsen en liefst zo efficient mogelijk.

Kees.Veltman@solinas.nl
|  27 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Plan is logisch maar ongelofelijk kort door de bocht. Jammer dat het Witte Weekblad zich niet door enkele bewoners heeft laten inlichten. Plan is stap terug. 16 jaar geleden was dit ook het uitgangspunt. Ook toen is men, an behoorlijke inspraakprocedures, op een andere variant uitgekomen, tevens zonder vrachtverkeer. Dit bleek desastreuze gevolgen te hebben voor enkele woningen aan de Thamerlaan. Tevens zijn enkele woningen geplaatst op de monumentenlijst. (Daar hoort omgeving bij) Trilingsonderzoek vindt achteraf plaats. Lijkt mij essentieel. Uiterlijk Dorpscentrum dient aanmerkelijk verbeterd te worden. Hier wordt opnieuw bakzeil gehaald. Jammer Witte Weekblad dat jullie zo gemakkelijk achter het verhaal ven hat collega gaan staan. Thamerlint wordt nieuwe doorgang naar VrouweAkker en Alphen aan de Rijn of naar Amstelveen. Het wordt de nieuwe N201. Daar is meer dan 40 jaar tegen gestreden. Onbegrijpelijk. Verkeer door de Thamerlaan/ Prins Bernhardlaan neemt af. Heel logisch als je eerst er alles aan doet om het sluipverkeer zoveel mogelijk te bevorderen. (Prins Bernhardlaan doortrekken 1,5 jaar geleden) Tevns zijn er huizne aan de Thamerlaan gekocht met het vooruitzicht van verkersluw volgens het eerdere plan. Er zijn nog veel van dit soort - punten.
Filerijder
|  29 dagen geleden  |
reageer
niet ok

Er hoeft maar één bewoner van de Thamerweg of Bernhardlaan bezwaar te maken en een zaak aan te spannen vanwege forse toename autoverkeer, trillingen, schade enz. en het project loopt een flinke vertraging op. En als die route klaar en beschikbaar is gaat de gemeente geheid de huidige N-201 vol leggen met drempels, palen, chicanes enz.
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures
  • SOCIAAL-CULTUREEL WERKER

    werkgever: Vita welzijn en advies
    plaats: Amstelveen
  • VRIJWILLIGERS

    werkgever: Mantelzorg via Steunpunt Vrijwilligerswerk Uithoorn
    plaats: Uithoorn
  • VRIJWILLIGERS

    werkgever: Inner-Art via Steunpunt Vrijwilligerswerk Uithoorn
    plaats: Uithoorn

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland