AALSMEER - De laatste weken wordt er in Aalsmeer weer vaker ingebroken. Deze toename van het aantal inbraken heeft direct te maken met het korter worden van de dagen in december: donker weer is ideaal weer voor inbrekers.
De politie surveilleert daarom regelmatig in buurten om inbraak en diefstal uit woningen tegen te gaan en daders op te sporen.
Er is echter ook veel dat bewoners zelf kunnen doen om de kans op diefstal uit hun woning zo klein mogelijk te maken. Bewoners wordt geadviseerd hun huis af te sluiten als zij weggaan, ook al is het maar voor eventjes. Bewoners doen er goed aan de post niet in het zicht te laten liggen als zij op vakantie zijn. Maar er zijn nog veel meer manieren om inbraak in de woning te voorkomen. Hierbij enkele gratis tips die inwoners zelf eenvoudig kunnen toepassen.
Zorg voor goed hang- en sluitwerk. Vraag advies aan een Politie Keurmerk Veilig Wonen- erkend beveiligingsbedrijf. (zie hiervoor: www.politiekeurmerk.nl). Sluit ramen en deuren altijd af. Vergeet het nachtslot van de voordeur niet, als u gaat slapen of weggaat. Een schuifpui is inbraakgevoelig. Breng een speciaal hiervoor geschikt slot aan. Haal de sleutel uit de binnenkant van het slot. Sleutels buiten verstoppen is niet handig. Deurmat en bloempot zijn geen 'geheime plaatsen'. Hang geen adreslabel aan uw sleutel(bos). Zorg dat u geen grote hoeveelheid geld in huis heeft. Berg waardevolle papieren en sieraden goed op in een kluisje of huur bijvoorbeeld een bankkluisje. Zorg voor een bewoonde indruk; laat planten staan en gebruik een tijdschakelaar voor uw verlichting. Plak geen afwezigheidbriefje op uw deur en vermeld niet op internet (bv. MSN, Hyves etc.) dat u afwezig bent. Inbrekers houden niet van verlichting. Zorg voor voldoende buitenverlichting; er wordt vaak ingebroken aan de achterzijde. Denk bijvoorbeeld aan een schemerschakelaar of een schrikschakelaar. Plaats waardevolle spullen, maar ook uw autosleutels, uit het zicht van voorbijgangers. Graveer postcode en huisnummer op waardevolle eigendommen, leg ze digitaal vast of denk aan moderne technieken, zoals microdots. Zorg dat opklimmen onmogelijk is; zet ladders en vuilcontainers weg. Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Ook als u deze binnen stalt.
Wat te doen als u onverhoopt getuige of slachtoffer bent van een inbraak of diefstal uit uw woning? Ziet u de daders? Ziet u verdachte omstandigheden? Bel direct het alarmnummer 1 1 2. Onthoud het signalement van de daders en dat van hun evt. voertuig. Noteer het merk, kleur en kenteken. Bel (0900) 8844 voor meer informatie of ga langs bij het politiebureau in de buurt. Mocht u slachtoffer zijn van een inbraak of diefstal uit uw woning doe dan ALTIJD aangifte.