kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Nederlandse titel voor twirlsters en naar het WK Twirlen

AALSMEER - In het weekend 14 en 15 januari vonden de Nederlands Kampioenschappen Twirl plaats in Sporthallen Zuid te Amsterdam. De twirlsters van SV Omnia 2000 hadden zich via voorrondes of direct geplaatst met een aantal onderdelen.
Trainsters Valerie Leliveld en Maaike de Langen hebben vrijdag de 13e de laatste training gegeven en vanuit het bestuur kwam Tineke Spaargaren de deelneemsters succes wensen. En dat heeft geholpen want er zijn aardig wat medailles en titels in de wacht gesleept.


 

Om 8 uur was het al heel druk in de sporthal. Vanuit heel Nederland werd de twirltop vertegenwoordigd. Succes wensen

(kleine cadeautjes met een succes kaartje) werden uitgewisseld tussen de deelnemers.

 

Als eerste mocht Selina Kok op de vloer in de juvenile kampioensklasse met haar onderdeel 1-baton. Zij liet een mooie

beheerste routine zien en behaalde een 3e plaats dat gelijk goed is voor een WK-ticket.

 

Daarna mochten Solenne Köhler en Kim Nederstigt starten met hun Solo Rhythmic twirl in de categorie Preteen intermediate.

Solenne liet ook een mooie show zien echter had ze pech met een aantal drops en werd ze 9e. Kim kwam terug van een vervelende knieblessure maar kon toch voluit gaan met haar dance twirl. Dit werd totaal onverwachts beloond door de jury met een 1e plaats, Goud voor Kim dus Nederlands Kampioen!

 

Vervolgens stond het onderdeel 2-baton op het programma. Voor Solenne de 2e ronde van de kampioensklasse bij de preteens. Zij werd wederom 6e. Selina nam ook deel in de kampioensklasse maar dan bij de juveniles.

Zij werd zeer verdiend 1e. Daardoor Nederlands Kampioen en dat houdt ook in; haar 2e WK-ticket op zak!

 

Daarna was Imca Pape aan de beurt met haar Rhythmic Dance twirl in de categorie Junior Runner-up. Zij had zich bij de beste 6 geplaatst via de voorrondes. Imca liet een mooie show zien die zelfs goed bleek voor het zilver! Voor Imca een dik verdiende medaille. Toen kwam het Duo Nikkie van der Luit en Imca Pape aan de beurt, via voorrondes hadden zij zich geplaatst maar

helaas liep het niet helemaal naar wens. Zij eindigden op een 5e plaats.

 

Vervolgens kwamen de basicstrutters op de vloer. Dit jaar voor het laatst een NK onderdeel. Julia van der Drift en Selina mochten aantreden. Voor Julia een debuut op het NK in de preteen klasse, met haar mooie 8,3 punten wist ze helaas niet het podium te behalen en werd 10e.Selina behaalde met een persoonlijk puntenrecord van 8,8 punten een 2plaats en dus zilver.

 

Na de pauze was het rond 14.00 uur tijd voor de Small teams twirling, het team van SV Omnia 2000 mocht als laatste optreden van hun categorie. Ze lieten een mooie show zien en werden knap 2e achter de Kopergirls. Na het team mocht Selina nog haar Rhythmic dance twirl laten zien, de 2e ronde van de Juvenile kampioensklasse. Met de voorronde was ze als 1e geëindigd dus nu proberen vast te houden. Ze liet een mooie show zien en werd nu 2e. Ze plaatste zich zo voor zondag de 3e en laatste ronde.

 

Aan het einde van de dag rond 18.00 uur was het Small team dance dan eindelijk aan de beurt. Ramona, Eefke, Amber, Solenne, Selina en Kim werden weer omgetoverd naar Adam’s family meisjes met hun prachtige make-up, met dank aan Esther. Voor Ramona het laatste optreden want ze stopt helaas na het NK met twirlen dus nog één keer alles uit de kast. Na de team yell gingen ze de vloer op. Ze lieten echt een gave show zien die werd beloond met een 2e plaats. Na afloop vloeide de kinderchampagne volop en was de 1e wedstrijddag tot een goed einde gekomen om 20.30.

 

Zondag was iedereen weer vroeg aanwezig. Selina Kok was uitgenodigd door de NBTA om de deelnemers eed af te leggen tijdens de openings ceremonie. Dit was natuurlijk wel een hele eer. Daarna mocht Solenne als allereerste de vloer op met haar 1-baton in de categorie Preteen intermediate. Deze show was goed voor een 6e plaats, daarna mocht Kim optreden in dezelfde categorie en zij werd 7e.

 

Het volgende onderdeel was Duo-twirling. Kim en Selina lieten een mooie synchrone routine zien maar helaas lukte niet alles. Het werd beloond met een 5e plaats. 

 

Bij het onderdeel Super X strut mocht Kim het opnemen in de categorie Preteen intermediate tegen 5 tegenstanders. Ze werd 2e en mocht een zilveren medaille in ontvangst nemen. Nikkie en Imca hadden zich met de voorrondes geplaatst bij de beste 6 en mochten het onder andere tegen elkaar opnemen in de categorie Junior runner up. Beide lieten een mooie routine zien, goed voor de 4e en 5e plaats.

 

Als laatste solist van SV Omnia 2000 mocht Selina optreden met haar Rhythmic dance twirl in de 3e en laatste ronde van de juvenile kampioensklasse. Zij gooide al haar energie erin en dit werd beloond met een 2e plaats. Zij mag dus ook met dit onderdeel uitkomen op het WK Twirl in Zwitserland!

 

We kunnen al met al op een zeer succesvol NK weekend terug kijken met 2 gouden 6 zilveren, 1 bronzen medailles, en 3 WK tickets!

 

Wij bedanken alle supporters, trainsters en bestuur van SV Omnia 2000.

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
Opiniepeiling
Wat is de lelijkste plek van Uithoorn?
Ga naar de peiling
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland