REGIO |
24 januari 2012
|
8
|
Door de dichtbijredactie, Holland Combinatie (Amstelveens Nieuwsblad)
AMSTELVEEN - Het gemeentebestuur stelt dat zij op geen enkele manier door KPMG onder druk is gezet om een nieuw hoofdkantoor in Amstelveen te realiseren, terwijl oud-wethouder Paul Regouin dat recent in het tv-programma 'De Slag om Nederland' onthulde.
Het statement van het huidige college is opmerkelijk, omdat Regouin destijds verantwoordelijk was en dichtbij het vuur zat.
Volgens het huidige college was het meer een ,,vanzelfsprekend dat de gemeente zich inspant om dergelijke grote bedrijven 'duurzaam' aan de gemeente en de Amsterdamse regio te binden."
Succes
Het college ziet de ontwikkeling van het gebied 'Langerhuize' waarin onder meer het nieuwe kantoor van KPMG is gerealiseerd zelfs als een succes. Dat stelt het college naar aanleiding van vragen van de SP, in navolging van de televisie-uitzending.
Op de vraag van de SP of het gemeentebestuur van het ontwikkelingsproject 'Langerhuize' een les heeft geleerd geleerd, zegt het college: ,,Eerlijk gezegd zien wij de ontwikkeling van Langerhuize als een succes. De commerciële functie heeft het mogelijk gemaakt dat een flink aantal grote zorginstellingen zich, afgeschermd van de directe A9-zone, hebben kunnen vernieuwen en duurzaam een functie voor de samenleving kunnen vervullen."
,,Het gebied is voortreffelijk ontsloten over de weg en met openbaar vervoer en functioneert aanzienlijk beter dan voorheen. Dat was zonder de nieuwbouw van KPMG niet of veel beperkter mogelijk geweest. Blijft over dat het voormalige kantoor leeg achter is gebleven. Dat was niet onze intentie en naar onze overtuiging ook niet die van KPMG. In die zin is dit anders dan gelijksoortige situaties in bv. Amsterdam met Deloitte en Cap Gemini in Utrecht. Als er wat te leren valt, dan dat voortzetting van economische groei misschien te zeer als vanzelfsprekendheid is aangenomen."
Het college zegt zich in overleg met de eigenaar van het voormalige KPMG-gebouw zeer flexibel op te stellen voor ruimtelijke herbestemming van het gebouw. ,,Bijvoorbeeld wonen, zorg, onderwijs, hotel is bespreekbaar en aanvaardbaar. Het is echter aan de eigenaar om daar initiatief in te nemen en met een voorstel te komen, want de eigenaar wordt met de financiële gevolgen geconfronteerd. De gemeente is niet bereid en in staat om daar in te stappen."
Bekijk de volledige beantwoording van de vragen hier.