kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

’t Farregat; van alle markten thuis!

AALSMEER - Het barbecueseizoen is weer ten einde... Of toch niet?! Nee, niet in restaurant ’t Farregat. Daar hebben ze namelijk een houtskoolbarbecue voor binnen, gewoon voor op tafel. De ‘cobb’ – zoals deze reukloze tafelbarbecue heet – wordt door de eigenaar van ’t Farregat speciaal uit Zuid-Afrika geïmporteerd en daarmee heeft hij een uniek concept in handen. Met de plein-achtige aankleding van dit deel van het restaurant – met oude waaltjes op de vloer en klassieke lantaarnpalen – is het plaatje helemaal compleet. Wij komen hier in de winter zeker een keer barbecueën!

Voor deze keer kiezen wij echter voor het a-la-carte menu en nemen plaats in het andere gedeelte van het monumentale pand. De sfeer is warm en gezellig en al snel raken we aan de praat met de ondernemende eigenaar, Richard Dekker. Zeven jaar geleden heeft hij het restaurant gekocht en er een succes van gemaakt. En dat succes is mede te danken aan zijn eindeloze ondernemersgeest; zo biedt het restaurant naast het barbecueconcept ook een uitgebreid pannekoekenmenu (ideaal voor kinderfeestjes), de mogelijkheid voor (trouw-) feesten en partijen, een varen & dineren-arrangement en een bezorg- en cateringservice.

Carpaccio en zalmbonbon
Voordat wij onze keuze uit het uitgebreide en gevarieerde a-la-carte menu hebben kunnen maken staat er een glaasje prosecco op tafel samen met een versgebakken half bruinbrood met huisgemaakte aioli, kruidenboter en tapenade. Uit de diverse voor- en hoofdgerechten kiezen wij als voorgerecht de zalmbonbon en de carpaccio. De zalmbonbon is gevuld met paling en krab en wordt geserveerd met een verse huisgemaakte cocktailsaus. De carpaccio is mooi dun gesneden en wordt geserveerd met parmezaansnippers, pijnboompitten en een pesto/balsamicodressing. Precies zoals het hoort. Een draai uit de enorme pepermolen zorgt voor de ‘finishing touch’. Na een goede uitleg over de uitgebreide selectie wijnen op de kaart kiezen wij voor een glas witte Australische chardonnay en een glas rode Merlot uit 2008.

Kalfsbiefstuk en gegrilde tonijnsteak
Als hoofdgerecht kiezen wij voor de kalfsbiefstuk en de gegrilde tonijnsteak. De kalfsbiefstuk is perfect rosé gebakken en zeer mals. De apart geserveerde jus van Pedro Ximenez (een zoete sherry) en oesterzwammen is bijzonder van smaak maar past er uitstekend bij. De geurige risotto en de verse seizoensgroenten maken het gerecht af. De tonijnsteak is perfect gegrild en op smaak gebracht met sesamolie en geroosterde sesamzaadjes. Daarbij wordt een milde zelfgemaakte wasabi-mayonaise en gemarineerde Japanse zeewiersalade geserveerd. Het geheel wordt afgemaakt met een – dankzij een bijzonder Japans specerij – zeer smakelijke aardappelmousseline. De eigenaar zet met genoegen het wijn-arrangementje voort met twee uitstekende glazen wijn. Dit is op en top genieten!

Chocoladefeest en cheesecake
We sluiten het eetfestijn af met het chocoladefeest en de cheesecake. Het chocoladefeest bestaat uit huisgemaakte chocoladecake, chocolade-ijs en chocolade-bonbons. Wat een feest! De versgemaakte lemon cheesecake is romig en smaakvol. De erbij geserveerde bosvruchtensaus is fris en fruitig. De desserts worden – op ons verzoek – vergezeld door een heerlijke latte macchiatto en een café Bayleys. Een heuse verwennerij!

‘t Farregat is een bijzonder restaurant. Niet alleen door de vele mogelijkheden, waaronder het unieke barbecueconcept, maar ook door de zeer vriendelijke en attente bediening en het feit dat de keuken tot wel 22.00 uur geopend is.

Richard Dekker is een sympathieke ondernemer met hart voor zijn zaak. Hij luncht af en toe met oud-president Clinton (zo getuige de foto bij de bar) en zet zich – onder het concept ‘Vrienden van het ‘t Farregat’ – met veel enthousiasme in voor de minderbedeelden in onze maatschappij.

Zodra het buiten stormt, gaan wij lekker barbecueën... bij ‘t Farregat!

Tafel-BBQen met zijn vieren en betaal voor drie
Kom nu met zijn vieren Tafel-BBQen bij ’t Farregat in Aalsmeer en betaal voor slechts drie personen. Voor nog geen € 15,- per persoon zit je dus heerlijk te BBQen, ongeacht het regent, want bij ’t Farregat kun je gewoon binnen aan tafel-BBQen. Dit is inclusief voorgerecht en ijs toe. Vergeet niet bij het reserveren voor deze actie de actiecode DICHTBIJ te vermelden.

Tekst en foto's: Jérôme Michel

Maandag gesloten.
Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag van 17:00 tot 24:00 uur
Zaterdag van 17:00 tot 24:00 uur
Zondag van 17:00 tot 24:00 uur 
Keuken open tot 22:00 uur.??
Groepslunch uitsluitend op afspraak.
Reserveren aanbevolen

 

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen restaurantrecensie
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
Meest bekeken restaurants
1 Restaurant Aan de Poel Menukaart Reviews
  Amstelveen
2 Restaurant Het Rechthuis aan den Amstel Reviews
  Uithoorn
3 Lute Restaurant Menukaart Reviews
  Ouderkerk aan de Amstel
4 Restaurant De Jonge Dikkert Reviews
  Amstelveen
5 Restaurant 't Deurtje Menukaart  
  Ouderkerk aan de Amstel
6 Restaurant Het Strandpaviljoen Menukaart Reviews
  Aalsmeer
7 Restaurant Ron's Vis van de Dag Menukaart Reviews
  Ouderkerk aan de Amstel
8 Restaurant Amstelfort Reviews
  Uithoorn
9 Restaurant Residence Fontaine Royale  
  Amstelveen
10 Restaurant De Oude Smidse Menukaart Reviews
  Ouderkerk aan de Amstel
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland