SPORT |
03 januari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie, Rick Augustin (Witte Weekblad)
NIEUWVEEN - Buiten op de voetbalvelden van Nicolaas Boys was donderdag 29 december het jaarlijkse Oliebollentoernooi. Traditiegetrouw komen dan spelers van de senioren, A1-junioren, dames en de meisjes A1 bij elkaar voor een voetbaltoernooitje.
De spelers krijgen tijdens het Oliebollentoernooi de kans een oliebol te nuttigen, te voetballen, het jaar te overzien en gezellig te proosten op een goed uiteinde. 'Eigenlijk een mooi samenzijn aan het einde van het jaar,'zo legt Hein Leliveld uit. Leliveld, die vorige week een contract tekende als hoofdtrainer bij DosR, is een van de organisatoren van het toernooi. 'Ik houd de standen bij en kijk of de wedstrijden op tijd beginnen.' Wie ook aanwezig was, is Teun Baars. Hij is een graag geziene toeschouwer en was dolblij dat moeder natuur hem goedgezind was. 'Gelukkig is het droog. Gisteren rond deze tijd hadden we nog onweer en als dat vandaag het geval was geweest, dan had het hele feestje mooi niet doorgegaan,' vertelde Baars, starend naar de heldere avondhemel.
Marco Heemskerk was ook van de partij. 'Nee, voetballen doe ik wegens blessures al lang niet meer. Laat mij maar lekker een rondje lopen met een bakkie koffie. Straks schuif ik wel aan bij de teams als we gezamenlijk een biertje openen.' Theo van der Meer staat bij de ingang van de kantine met zijn zoontje Quinten aan zijn hand. 'Die kleine vind het altijd leuk om even bij de voetbal te kijken. Papa een oliebol en meneer een zakje chips, terwijl ik naar mijn teamgenoten kan kijken. De negentig deelnemers spelen met veel enthousiasme een leuk toernooi. Wie er wint, maakt helemaal niet uit.' Ook Patrick Bader meldt: 'Plezier staat voorop bij de Boys'.
Volgend jaar komt er ongetwijfeld weer een oliebollentoernooi. Maar daar gaat eerst nog een heel sportief 2012 aan vooraf.