Regio | 07 januari 2012
|
reacties (1) |
bron: Witte Weekblad
| auteur: Henk Belderbos
ALPHEN AAN DEN RIJN - Gasbetonblokken of vijftien kokosnoten binnen twee minuten verpulveren. Martin van Straaten draait er zijn hand niet voor om. 'Als kind was ik erg onzeker en werd veel gepest.'
Het is niet voor niets dat de 23-jarige Martin van Straaten binnen de Alphense taekwondovereniging Suokjang De Beuk wordt genoemd. Niet alleen in zijn sport staat hij zijn mannetje. Zo heeft hij enkele Europese titels op zak, maar ook in het tv-programma Ik wed dat ik het kan heeft hij tot tweemaal toe zijn kwaliteiten bewezen.
In 2008 ging hij in het door RTL 4 uitgezonden programma voor het eerst de uitdaging aan. Binnen een paar minuten sloeg hij met zijn hand maar liefst vijftig gasbetonblokken door midden. Nu waren anderen hem in deze prestatie al voorgegaan. Het bijzondere van de poging van Van Straaten was echter dat hij tijdens het stukslaan van de blokken een rauw ei in zijn hand hield. Terwijl de betonblokken in puin lagen, vertoonde het ei na afloop nog geen barstje.
Enkele weken geleden besloot de Alphenaar in het programma dat inmiddels de naam Wedden dat ik het kan draagt, opnieuw een uitdaging aan te gaan. Ditmaal was de opdracht om binnen twee minuten 12 kokosnoten te verpulveren. Ook nu slaagde hij weer glansrijk en wist het binnen de gestelde tijd zelfs tot 15 kokosnoten te brengen. Dit leverde hem overigens wel een paar dagen een dikke hand op. Maar het bedrag van duizend euro dat hij met deze uitdaging won maakte veel goed.
Op 6-jarige leeftijd werd Van Straaten lid van de taekwondovereniging Don Bosco in Rijswijk. 'Dat was op advies van mijn vader', vertelt hij. 'Als kind was ik erg onzeker en werd veel gepest. Daarom leek het mijn vader goed als ik aan taekwondo zou gaan doen. En dat is zeker goed uitgepakt. Ik had het naar mijn zin en kreeg in korte tijd veel meer zelfvertrouwen. Daardoor nam het pesten ook snel af.' Sinds die tijd is het taekwondo dan ook zijn lust en zijn leven. 'Het is echt een geweldig mooie sport. Daarbij komt dat iedereen ongeacht zijn of haar leeftijd, ras of geloof de sport kan beoefenen.' Een aantal jaren geleden maakte Van Straaten de overstap naar Suokjang. 'Daar heb ik me onder leiding van Master Steve Zondag verder kunnen ontwikkelen. Na het behalen van de Europese titel is mijn blik nu gericht op het wereldkampioenschap. Mijn doelstelling is het WK in 2012 in Canada.'
Duidelijk is dat hij niet van plan is om naar Canada af te reizen om alleen deel te nemen. Hij wil dan ook met de wereldtitel op zak terugkeren. Aan zelfvertrouwen en doorzettingsvermogen zal het hem wat dat betreft zeker niet ontbreken want dat heeft hij al veelvuldig bewezen. Ook een derde tv-optreden met een nieuwe uitdaging is zeker niet uitgesloten. 'Ooit hoop ik nog een keer in het Guinness Book of records te komen door een record aantal betonblokken door te slaan. Ik geloof dat dat record nu op 800 staat. Die uitdagingen vind ik leuk. Het belangrijkste blijft echter het plezier in de sport. Het mooie van taekwondo is dat het met zijn tijd meegaat. Steeds worden nieuwe dingen ontwikkeld om de techniek te verbeteren. Zeker voor kinderen die wat onzeker zijn raad ik deze sport van harte aan. Ik zelf heb daar zoveel aan te danken.'