OUDE WETERING - De sfeer en opkomst bij Gondelvaart in Oude Wetering op zaterdag 28 augustus werd sterk beïnvloed door het mindere weer, waardoor er minder publiek en minder versierde boten te bewonderen waren.
Met de traditionele Gondelvaart op de Wetering en het vuurwerk op de Braassemermeer in Oude Wetering wordt gewoonlijk de zomer afgesloten. Dit jaar leek het wel of de zomer al een week eerder was vertrokken, want op zaterdag 28 augustus was het koud en regenachtig. Degenen die wel het weer trotseerden, hadden zich goed beschermd tegen de regen en de kou, zij konden genieten van de vele versierde booten in allerlei soorten en maten. Van kleine, zoals de vlet van scouting Leimuiden tot grote kruisers en tjalken. Allemaal mooi verlicht, varend met de verlichte huizen op de achtergrond.
Burgemeester Marina van der Velde voer samen met Marianne Jongerius, lid van de Gondelvaartcommissie, aan boord van de sloep Donald Duck met schipper Marc Renssen. Ze hadden een hele kluif om de drie fraaiste boten te beoordelen die in aanmerking kwamen voor een pond paling als beloning. Marina van der Velde: 'Ik let vooral op het feestelijke en de verlichting. Nadat we alle boten een paar keer hadden gezien kon ik de prijs uitreiken aan de boten door langszij te varen en de paling te overhandigen.'
Na de Gondelvaart was er een Gondelbal met muziek van Route 66 & frac12; uit Leiden waar velen de dansvloer van asfalt betraden. Tot slot om 23.00 uur het traditionele vuurwerk op het Braassemermeer ter afsluiting van het evenement. Voorzitter Gerard Straver: 'Wij zijn tevreden, ondanks het mindere weer kunnen we terugkijken op een geslaagd feest.'
Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 02 september 2010