kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

Elke dag huiswerk en paard

ALPHEN/WOUBRUGGE - De van oorsprong Friese Menthe Talsma neemt dit weekend met haar paard Ubacho deel aan de Hippiade in Ermelo in de dressuurklasse M2: dat is het Nederlands Kampioenschap voor outdoorwedstrijden en wordt georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS).

Menthe is net 14 jaar geworden en is daarmee de jongste deelnemer aan het NK. Maar de deelname ervan heeft ze zelf verdiend, samen met haar paard natuurlijk. 'In juni heb ik de kringkampioenschappen gewonnen', vertelt ze trots. 'En twee weken geleden ben ik vijfde geworden bij de regiokampioenschappen. En dat betekende een kwalificatie voor het NK in Ermelo.'

Menthe heeft dus vrij snel succes met een relatief nieuw paard. Ze heeft haar paard Ubacho pas sinds december 2009. 'Toen ik hem kreeg moesten wij erg aan elkaar wennen en dat heeft wat tijd gekost. Dan ging ik alleen maar even bij hem staan, maar nu zijn we helemaal op elkaar afgestemd. Toch had ik niet gedacht dat we in acht maanden zover zouden komen, en al helemaal niet dat ik me voor het NK zou kwalificeren.' Voor het kampioenschap plaatsten zich veertig ruiters die allemaal een proef moeten uitvoeren van ongeveer 6 minuten. De beste tien plaatsen zich voor de finale.

Menthe rijdt al paard sinds haar zevende en is lid van de Prinsenhofruiters. Op dit moment traint ze zes dagen per week. Haar paard en pony staan vlakbij huis, bij Horse Zone in Woubrugge. Daar traint ze ook, in de binnenbak of buiten. Ze heeft twee vaste trainsters Judith Huizinga en Lotje Schoots. Van school - Menthe zit in 3 vmbo van het Ashram College - krijgt ze af en toe vrij voor wedstrijden. De zevende dag, maandag, is vriendinnendag. Een paardloze dag, die bestemd is om bijvoorbeeld te shoppen of lekker bij te kletsen. 'Ik wil niet alleen maar met paardrijden bezig zijn', legt Menthe uit. 'Het is toch al elke dag huiswerk maken en paardrijden. Je moet ook een dag iets anders kunnen doen.'

Menthe vindt het geweldig dat ze met de 9-jarige Ubacho aan het NK op 3 en 4 september mag meedoen. 'Maar ik zou ook erg graag, voordat ik 18 jaar ben, met mijn pony Chafira aan het Europees Kampioenschap mee willen doen.' Talent heeft ze in ieder geval, want in 2009 is ze al door het Hippisch Talenten Centrum met haar pony geselecteerd en voor volgend jaar met haar paard.

Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 30 augustus 2010

Email Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland