TER AAR - Hij was aardig en stond altijd voor iedereen klaar. Heel wat meisjes hadden een oogje op de 12-jarige Willem van Wijk uit Ter Aar die zondag in Italië om het leven kwam. Dat blijkt uit honderden reacties die binnenstromen op zijn hyves-site.
Op zondagavond kwam de berichtenstroom op Willem zijn persoonlijke internetpagina al op gang. Van korte berichtjes vol ongeloof tot lange herinneringen. Ook al is Willem zijn pagina alleen toegankelijk voor zijn ruim 450 'hyves-vrienden', duidelijk is dat Willem geliefd was, ook bij de meisjes. Hij was goedlachs en stond altijd voor iedereen klaar.
Italiaanse kranten schrijven over het ongeluk dat zich zondagmiddag in een resort in het Italiaanse Toscane afspeelde. Hoe het kon gebeuren dat de tiener die kan zwemmen toch kon verdrinken, is niet duidelijk. Hij zou niet goed geworden zijn of hij zou vast hebben gezeten aan het filtersysteem.
Wat een zorgeloze vakantie met zijn moeder en zusje had moeten worden, draaide al snel na aankomst uit op een drama. Hulpverleners hebben nog geprobeerd het slachtoffer te reanimeren, maar dat heeft niet mogen baten.
Willem zou op 13 augustus 13 jaar zijn geworden. Zijn basisschooltijd bracht hij door op de protestants-christelijke Fontein in Ter Aar. Na de zomervakantie zou hij naar het tweede jaar van CSG Groene Hart in Alphen aan den Rijn zijn gegaan.
