kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Jongeren 'vieren' jaarwisseling bij basisschool De Tamboerijn

NIEUWVEEN - Het was een negatieve verrassing toen schoolleider Karin Klein even wat wilde werken op basisschool De Tamboerijn. De puinhoop op het schoolplein was enorm en tot overmaat van ramp kon ze onmogelijk haar school in.

Vijf regenpijpen gemold, het schoolplein van De Tamboerijn ligt bezaaid met de restanten van duizenden rotjes en ander vuurwerk. Vier cilindersloten zitten potdicht met opgebrande sterretjes. De tafeltennistafel ligt bezaaid met ontplofte rotjes en heeft zichtbaar geleden onder het vuurwerkgeweld en ook de picknicktafel heeft de brandplekken in het hout staan. Een groep jongeren vierde de jaarwisseling op het schoolplein van De Tamboerijn en zachtzinnig gingen ze daarbij niet te werk.

Vrijdag was Karin Klein, schoolleider van De Tamboerijn aan het Conradpark, samen met de conciërge van de stichting Sopora, druk met het opruimen van wat zij 'een onvoorstelbare puinhoop noemt'. Het lukte de conciërge in ieder geval om twee sloten gangbaar te maken zodat de lessen niet in gevaar zouden komen. De kleuterschuur en de kleuteringang blijven nog hermetisch afgesloten. 'Daar moet waarschijnlijk een slotenmaker voor komen,' zegt Klein.

Deze jaarwisseling is het trieste dieptepunt voor Klein. 'We mogen nog blij zijn dat in de schuur geen brand is ontstaan. Jongeren kraakten de brievenbus en gooiden veel vuurwerk naar binnen. Een buurtbewoner heeft er zo te zien een plaat voor geschroefd', vertelt ze het trieste tafereel in ogenschouw nemend. De schuurdeur zelf probeerden de jongeren met vuurwerk open te blazen.

Gebruikte condooms, bierblikjes - al heeft ze liever flesjes, dat levert statiegeld op - peuken; Klein draait er haar hand niet voor om en ruimt regelmatig met haar collega's het schoolplein op. Ze is allang blij als er niet te veel gesloopt is. Is er wel wat kapot dan gaat ze maar weer aangifte doen bij de politie. Daar liggen er intussen al heel wat. Het vandalisme op het schoolplein is, zo zegt de schoolleider, eerder structureel dan incidenteel. 'Maar zo heb ik het nog nooit meegemaakt, dit is toch heel erg?'

En dat terwijl de teamleden er alles aan deden om de schade zo veel mogelijk te beperken. Alle vuilnisbakken en -containers werden opgehaald of in de schuur gezet. Het grote bord met daarop de naam van de school werd gedemonteerd en ook de wijze uil kreeg een plaatsje in de school. Toch kregen de feestvierders het voor elkaar om voor enkele duizenden euro's schade aan te richten.

Email
Reageer op dit artikel. 0
reacties
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
Opiniepeiling
Wat is het mooiste gebouw van Alphen?
Stem op 'het mooiste gebouw van Alphen aan den Rijn'! We hebben een top 7 gemaakt en zijn benieuwd welk gebouw het paradepaardje is van de stad.
Ga naar de peiling
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland