kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Duivesteijn waarschuwt voor tekorten op woningmarkt

ALMERE - De nieuwste cijfers over de snelle groei van de bevolking in de Randstadprovincies betekenen volgens Adri Duivesteijn, wethouder Duurzaam Ruimtelijke Ontwikkeling in Almere dat de regering nu met toekomstbestendige besluiten moet komen. 'De regering moet nu elke twijfel wegnemen over bouwprogramma's en klip en klare besluiten nemen over de infrastructuur en de bereikbaarheid van Almere. De cijfers over de bevolkingsgroei bevestigen de 'Almeerse opgave' en tonen de urgentie om op korte termijn besluiten te nemen.'

'De cijfers benadrukken nog eens wat we eigenlijk al heel lang weten. Het is niet nodig nog langer te discussiëren. De regering moet nu beslissingen gaan nemen om de groei in de regio te kunnen opvangen en de regio geschikt te maken voor de toekomst. De woningmarkt van nu zit vast en genereert weinig aanbod. Maar de vraag van straks is nu al duidelijk en zal omvangrijk zijn. Daar moeten we dus nu op inspelen, anders zullen wij straks weer te maken krijgen met ouderwetse tekorten op de woningmarkt. Nu beslissen kan dat verzachten', aldus Adri Duivesteijn.

Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferden dat tussen 2010 en 2025 de bevolking in de Randstadprovincies naar verwachting met 700.000 groeit. Het aantal huishoudens neemt toe met ruim 400.000.

Almere werkt momenteel met het Rijk en de regio binnen drie werkmaatschappijen aan de uitwerking van de door de regering aanvaarde structuurvisie Almere 2.0. Een Rijksstructuurvisie voor de Noordelijke Randstad moet onder meer duidelijk maken waar de toekomstige IJmeerverbinding zal worden gerealiseerd.

Email
Reageer op dit artikel. 13
13 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland