Zaterdag start de verkoop van Homeruskwartier Centrum. Dit centrum krijgt vorm volgens Tübingen-model: bouwgroepen geïnspireerd door de Duitse universiteitsstad Tübingen. Bouwgroepen bestaan uit drie of meer huishoudens en bouwen - naast hun eigen woning - ook gemeenschappelijke ruimtes, voorzieningen of winkels.
Op deze manier wordt het centrum van het Homeruskwartier geen standaard centrumgebied met de voorspelbare grootschalige winkelketens, maar biedt het ruimte aan kleinschalige initiatieven van de bewoners zelf; een groep mensen die samen hun ideale mix van wonen, werken en voorzieningen realiseren.
De gemeente Almere heeft architecten in heel Nederland opgeroepen de rol van katalysator te vervullen. Tientallen architecten zullen tijdens de start van de verkoop aanwezig zijn, en hun plannen uitgebreid presenteren en toelichten. Burgemeester Annemarie Jorritsma en wethouder Adri Duivesteijn openen de informatiemarkt voor de deuren van het Stadhuis.