kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

Kantoorgebouw De Hulk omgebouwd naar woonruimte

ALMERE - De Alliantie gaat kantoorgebouw De Hulk in Almere Haven transformeren tot woonruimte. Maarten Pel, directeur van de Alliantie: 'We maken van een verschraalde plek in het centrum van Almere Haven weer een aantrekkelijke plek om te wonen en te wandelen. Door kantoorruimte om te bouwen naar woonruimte pakken we bovendien de leegstand van kantoren heel direct aan.'

De Alliantie is heel nauw betrokken bij Almere Haven. Maarten Pel: 'Het ombouwen van de Hulk is één van de vele ontwikkelingen van de Alliantie in Almere Haven. Ons streven is om van dit oudste deel van Almere weer een vitale plek te maken waar het goed wonen en leven is. Almere Haven is enorm in beweging. Er zijn op dit moment zoveel kansen om dit stadsdeel in de lift te krijgen en die pakken we graag.'

Duurzaamheid

Het gebouw De Hulk staat in het centrum van Almere Haven. Bij de herontwikkeling van De Hulk is zeer goed gekeken naar duurzaamheid, het gebouw scoort onder andere door de toepassing van zonneboilers straks veel beter dan de geldende eisen. De Hulk dankt zijn bijzondere naam aan de groene zonweringen op het pand.

Samen met de gemeente wordt de openbare ruimte opnieuw ontworpen en ingericht. Op de begane grond komen voorzieningen. Onder andere Kwintes gaat dagactiviteiten organiseren. De tweekamer appartementen hebben allemaal een royaal balkon op het zuiden. Ze zijn geschikt voor zowel ouderen, jongeren als kwetsbare groepen. Er vinden nog gesprekken plaats met de gemeente en instellingen over de keuze van de doelgroep.

Kunstenaars

De Alliantie biedt de kunstenaars die nu hun atelier in De Hulk hebben een tijdelijke nieuwe werkplek aan in het gebouw Corrosia.

Op 1 mei 2012 wordt gestart met het aanpassen van het gebouw De Hulk. Architect Rik Lagerwaard uit Amersfoort tekende voor het ontwerp. In mei 2013 wordt het gebouw opgeleverd. De Hulk heeft na de transformatie energielabel A.

Email Reageer op dit artikel. 2
2 REACTIES TOT NU TOE
h.kruis
|  37 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Mooi het inzetten of eigenlijk het omzetten van een bestemming is een goed plan van de alliantie samen met de gemeente. Leegstaande panden moet je zoveel mogelijk voorkomen waarbij verouderde panden die eigenlijk zijn bestemd voor 'industrie' en die met aan 90% grenzende waarschijnlijkheid toch niet meer geliefd zijn moet je inderdaad gewoon ombouwen tot appartementen. Goed plan dus.
constantia.M
|  37 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Het was het eerste stadhuis van Almere... Maar de laatste jaren staat het leeg en zo verwaarloos... Goed plan...
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen woonnieuws
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland