kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Winterbanden mythes

Winterbanden zijn in ons land nog steeds een hot item. Tot nu toe valt de winter nog mee, maar dat was de afgelopen jaren wel anders. Dus stapt de Nederlandse automobilist massaal over op de winterband. Wie goed voorbereid de winter in wil gaan, heeft zijn winterbanden allang onder de auto.

Ook kennen de meeste landgenoten inmiddels de voordelen, maar er bestaan ook nog sommige mythes. Zoals het vooroordeel dat de winterband alleen maar nut heeft als het sneeuwt. Echter, de winterbanden presteren ook beter in kou of natte omstandigheden, helemaal als de temperatuur onder de 7 graden Celsius ligt. Winterbanden bieden dankzij de speciale rubbersamenstelling en het aangepaste profiel met lamellen een betere grip bij koude temperaturen, zowel op een nat als een droog wegdek. De rubbersamenstelling van een winterband is speciaal ontworpen om soepel te blijven bij koude temperaturen. Tevens hebben winterbanden een aangepast profiel: enerzijds heeft een winterband brede groeven om water en (smeltende) sneeuw snel af te voeren en anderzijds fijne lamellen die zich vastgrijpen op de weg en zo een betere grip bieden. Een auto uitgerust met winterbanden die 80 km/uur rijdt, heeft een remweg van 70 meter. Bij dezelfde snelheid zou deze auto op zomerbanden meer dan 110 meter remweg nodig hebben.

Maar pas op! Winterbanden hebben in de praktijk een ongewenst psychologisch effect op een aantal automobilisten. Ze wanen zich veiliger en vertonen vervolgens roekelozer gedrag, maar hard of onvoorzichtig rijden is ook op winterbanden nog steeds geen goed idee.

Email
Reageer op dit artikel. 0
reacties
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen autonieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland